• In English
 • Міністерство закордонних справ запустило виставку про український Щедрик
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 12 січня 2022 року о 10:53

  У рамках масштабної кампанії «Щедрик: магія Різдва / Shchedryk: celebrating Christmas magic» Міністерство закордонних справ України підготувало мультимедійну виставку «Щедрик: виставка» про шлях української мелодії від фольклорної пісні до відомого на весь світ різдвяного гімну.

  Відвідати виставку можна впродовж 12–16 січня в Музеї кіно Довженко-Центру. Наступного року виставка як частина кампанії «Щедрик: магія Різдва / Shchedryk: celebrating Christmas magic» буде презентована у США.

  «Уже сотню років Щедрик виконує важливу дипломатичну місію: в період Різдвяних свят українська мелодія у англомовній версії Carol of the Bells лунає по всьому світу і знайомить іноземців з багатою українською культурою. Цього року ми запустили кампанію, щоб розказати про історію головної мелодії Різдва, яку Україна подарувала світові. Наступного року ми продовжимо кампанію за кордоном, щоб якомога більше іноземців дізнались про історію Щедрика, Україну та її культуру», — наголосила генеральний директор Директорату публічної дипломатії та комунікацій Ірина Боровець.

  Виставка в Музеї кіно Довженко-Центру — це сучасна мультимедійна інсталяція від PHOTINUS studio. Через звук, проекції, анімації та кінетичні об'єкти виставка розказує історію «Щедрика», точки перетину музичної композиції з історією України та світовою культурою.

  «Щедрик — це унікальний феномен міжкультурної співпраці з більше ніж 100-річною неймовірною історією. Це внесок України у світову культурну спадщину. Саме такі проекти показують суб'єктність нашої країни та підвищують її імідж у світі», - прокоментувала менеджер проекту Софія Джуринська, державний експерт зі стратегічних комунікацій МЗС України.

  Відкриття виставки супроводжувалось виступом Камерного хору «Київ». Хор під керівництвом диригента Миколи Гобдича виконав традиційні українські колядки, серед яких чільне місце займає Щедрик.

  «Музикознавці, говорять, що за формою «Щедрик» може бути подібним до прадавніх форм музичної творчості. Можливо, саме це є головним його секретом, причиною, чому ним захоплюються у зовсім різних країнах. В інсталяції ми мали на меті не тільки через образи розказати історію пісні, але й передати цю її універсальність. А також зробити акцент на філігранній композиторській роботі Миколи Леонтовича, про яку інший композитор — Кирило Стеценко — сказав: «ніби тонка різьба із золота, прикрашена самоцвітним камінням», — зазначила куратор виставки Лєра Полянськова.

  Виставка доступна з 12:00 до 19:00 впродовж 12–16 січня в Музеї кіно Довженко-Центру (м. Київ, вулиця Васильківська, 1, метро Голосіївська). Вхід вільний за умов дотримання карантинних вимог.