• In English
 • Міністерство закордонних справ і Фонд «Повернись живим» передали військовим медикам 5000 реагентів для ПЛР-тестів на коронавірус
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 15 травня 2020 року о 17:04

  Міністерство закордонних справ України і Благодійний Фонд «Повернись живим» передали Збройним Силам України 5000 одиниць реагентів для ПЛР-тестування на коронавірус. 

  Урочиста передача партії допомоги відбулася у п’ятницю, 15 травня, у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» у Києві за участі Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, голови БФ “Повернись живим” Оксани Коляди та командувача Медичних Сил Збройних Сил України генерал-майора Ігоря Хоменка. 

  “Міністерство закордонних справ України ще з 2014 року відчуває особливий зв’язок зі Збройними Силами, з людьми, які зі зброєю в руках стоять на захисті України. Коли постало питання у міністерстві, кому ми хочемо допомогти у час пандемії, відповідь знайшлася миттєво - військовим медикам”, - заявив на брифінгу Дмитро Кулеба. 

  У свою чергу, командувач Медичних Сил генерал-майор Ігор Хоменко зазначив, що інтенсивне тестування військовослужбовців є дуже важливим для безпеки Збройних Сил і передана партія допомоги дуже вчасна. Голова Фонду “Повернись живим” Оксана Коляда зауважила, що фонд допомагає військовим з 2014 року і нинішня партія допомоги від дипломатів є важливим посиленням спроможності  українського війська. 

  Раніше у рамках акції «Захистити захисника» українські дипломати у 109 закордонних дипломатичних установах та центральному апараті МЗС перерахували частину своїх заробітних плат задля підтримки військових медиків у боротьбі з коронавірусом, зібравши понад 1,78 млн грн. 

  На частину цих коштів фонд закупив 5000 одиниць першого компоненту для ПЛР-лабораторій Командування медичних сил ЗСУ. Вони дадуть змогу проводити інтенсивне тестування військовослужбовців на наявність коронавірусної інфекції.  

  Як повідомлялося раніше, решта зібраних коштів піде на закупівлю засобів індивідуального захисту для військових медиків.