• In English
 • Міністерство оборони отримало нові можливості для розбудови системи психологічного забезпечення
  Міністерство оборони України, опубліковано 18 лютого 2024 року о 20:25

  Уряд на засіданні, 16 лютого ухвалив зміни до Положення про Міністерство оборони України.

  Відповідно до вимог постанови, Міноборони закріплює за собою лідерство щодо створення комплексної системи з реінтеграції та відновлення військовослужбовців, звільнених з умов ізоляції (полону).

  Також зміни передбачають організацію комплексної системи психологічного забезпечення військовослужбовців та членів їхніх сімей в Міноборони, Збройних Силах, Держспецтрансслужбі.

  «Сьогодні ми лише нормативно закріпили підстави працювати в цьому напрямі. Паралельно триває робота з удосконалення системи психологічної допомоги військовослужбовцям та членам їхніх сімей, у рамках пріоритетного проету Міноборони у Всеукраїнській програмі з відновлення ментального здоров’я, яка була ініційованою Першою леді України Оленою Зеленською. Також створюється інфраструктура та розвиваються відповідні компетенції надавачів психологічної допомоги», – заявила заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова.

  Вона також наголосила, що контроль стану ментального здоров’я військовослужбовців та членів їхніх сімей є вкрай важливою умовою проходження військової служби.

  Від якісної системи психологічного забезпечення залежить дуже багато аспектів службової та бойової діяльності. Це і професійно-психологічний відбір на військову службу, і формування психологічної стійкості та готовності до виконання бойових завдань, і контроль бойового та службового стресу, а також психологічна допомога та реабілітація на етапі відновлення боєздатності.