• In English
 • Міністерство фінансів вітає ратифікацію Рамкової угоди між урядами України та Королівства Данія
  Міністерство фінансів України, опубліковано 16 червня 2020 року о 18:05

  16 червня 2020 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову угоду між урядами України та Королівства Данія, щодо реалізації програми Danida Business Finance (DBF) в Україні. За відповідне рішення проголосували 334 народних депутатів.

  Програма DBF реалізується урядом Данії в рамках співпраці в цілях розвитку та передбачає надання безвідсоткових позик для фінансування проектів у сферах відновлювальної енергетики та енергоефективності, водопостачання та очищення стічних вод.

  В рамках реалізації програми фінансування отримуватимуть державні органи, комунальні підприємства та інші суб’єкти господарювання які працюють у наступних сферах:

  • теплопостачання;

  • вітрова енергетика;

  • поліпшення мережі та збільшення її пропускної потужності;

  • постачання питної води;

  • водоочисні споруди;

  • технології забезпечення безкоштовного водопостачання.

  Згідно з програмою Danida Business Finance безвідсоткові позики надаватимуться на таких умовах: строк погашення до 10 років після завершення проекту, валюта позики євро або долар США, покривають до 100% вартості проекту.

  «Ратифікація Угоди відкриває Україні доступ до пільгового кредитування. Ми очікуємо, що реалізація програми Danida Business Finance дозволить реалізувати довгострокові інфраструктурні проекти, вдосконалити громадську інфраструктуру та створити нові робочі місця», - переконаний заступник Міністра фінансів Василь Шкураков.

  Фінансуванню в рамках DBF підлягають лише ті проекти, які є комерційно неокупними. Проекти мають відповідати стратегіям розвитку та секторальним планам країни-бенефіціара, бути спрямованими на забезпечення сталого розвитку та працевлаштування, в першу чергу інвестування в муніципальну інфраструктуру.

  Реалізація програми дозволить пом’якшити умови кредитування за рахунок субсидії уряду Королівства Данії для відшкодування відсоткових виплат на весь період кредитування, експортної кредитної премії та банківської маржі. Також для підготовки проектів в рамках програми DBF можуть бути виділені стартові гранти, надана технічна допомога та сприяння міжурядовій співпраці з метою передачі знань у відповідні сектори.

  Фінансування відбуватиметься шляхом надання комерційним банком або фінансовою установою з представництвом у Данії позик уряду України або українським суб’єктам господарювання під державні гарантії.