• In English
 • Міністерство фінансів України та Програма Розвитку ООН підписали Меморандум про співпрацю та партнерство
  Міністерство фінансів України, опубліковано 07 лютого 2024 року о 18:13

  Сьогодні, 7 лютого, Міністр фінансів Сергій Марченко спільно з постійним представником Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні Яко Сільє підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо посилення та розширення співпраці.

  Також у події взяли участь заступник Міністра фінансів України Юрій Драганчук та виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва (ФРП) Андрій Гапон.

  Меморандум визначає зміцнення співпраці Мінфіну України та ПРООН у сферах взаємних інтересів та сприяти забезпеченню економічного зростання та соціального розвитку в умовах повномасштабної війни.

  Зокрема, Угода передбачає співпрацю сторін у таких напрямах, як: 

  • удосконалення державного фінансового управління при реалізації проектів з відновлення об'єктів постраждалої критичної та соціальної інфраструктури;
  • покращення функціональних можливостей Міністерства фінансів у сфері критично важливих комунікацій та кібербезпеки; 
  • сприяння розширенню міжнародного співробітництва з метою оперативного подолання наслідків надзвичайних ситуацій, пов'язаних з відновленням та реконструкцією; 
  • розвиток національної системи фінансування Цілей сталого розвитку (ЦСР); 
  • підтримка реформ у сфері державного управління;
  • забезпечення фінансування для енергосервісних компаній з метою модернізації інфраструктури систем життєзабезпечення об'єктів державної та комунальної власності.

  "Вдячні Програмі розвитку за постійну підтримку України та готовність співпрацювати в критичних для економічного розвитку сферах. Переконаний, що досвід ПРООН та активна робота в рамках підписаного Меморандуму створить підґрунтя для подальшого забезпечення економічного відновлення, посилення внутрішньої спроможності та стабільності в умовах повномасштабного вторгнення”, - зауважив Міністр фінансів Сергій Марченко. 

  Постійний представник Програми розвитку в Україні Яко Сільє зазначив, що Меморандум зміцнить партнерство між ПРООН та Міністерством фінансів, наголошуючи на їхній спільній відданості досягненню ефективних та стійких результатів відновлення.