• In English
 • Міністерство фінансів України та Міжнародна фінансова корпорація обговорили залучення приватних інвестицій у відновлення України
  Міністерство фінансів України, опубліковано 11 вересня 2023 року о 18:04

  На минулому тижні заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова зустрілась із Головою регіонального представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні та Молдові Лісою Кестнер.

  Сторони обговорили механізми залучення приватних інвестицій у відновлення України, а також пріоритетні сфери співпраці.

  Ольга Зикова подякувала IFC за плідну спільну роботу з впровадження ініціатив з відновлення України, а також привітала нещодавнє відновлення роботи офісу Фінансової корпорації в Києві, що дозволить підвищити ефективність партнерства.

  “Від початку повномасштабної війни, IFC надає вагому фінансову допомогу українському бізнесу. Ми також вдячні за наміри консолідувати додаткові 1 млрд доларів США на підтримку малим та середнім підприємствам в Україні. Переконана, що наша співпраця з IFC сприятиме більш швидкій мобілізації приватних інвестицій та повноцінному відновленню економіки України”, — зазначила заступник Міністра фінансів України.

  Учасники зустрічі обговорили підготовку звіту IFC «Можливості залучення приватного сектору до зеленої та сталої розбудови України». Звіт надасть детальну оцінку можливостей приватного сектору в Україні, зокрема в межах пріоритетних потреб відновлення, визначених в оцінці Світового банку та Уряду України RDNA2. Він також розгляне залучення приватних інвестицій на реконструкцію за декількох сценаріїв розвитку подій в Україні. Оприлюднення звіту планується в жовтні цього року.


  Сторони окреслили пріоритетні напрями подальшої співпраці: підтримка стійкості приватного сектору, відбудова критичної інфраструктури та житлового сектору, у тому числі для забезпечення житлом внутрішньо-переміщених осіб.

  Нагадаємо, що у грудні 2022 року Рада директорів IFC схвалила Програму фінансування для України обсягом 2 млрд доларів США. Із них 1 млрд доларів США – власні кошти IFC, ще 1 млрд доларів США планується мобілізувати за рахунок гарантій.