• In English
 • Міністерство фінансів України та Кредитна установа для відбудови (KfW) провели секторальний перегляд портфелю проектів KfW в Україні
  Міністерство фінансів України, опубліковано 05 жовтня 2023 року о 15:39

  4 жовтня Міністерство фінансів України спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Кредитною установою для відбудови (KfW) в Україні переглянули портфель спільних проектів вперше з 2021 року. Захід відбувся в онлайн форматі.

  Перегляд очолили заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова, директор Департаменту координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України Ростислав Томенчук, Голова представництва KfW в Україні Лоренц Гесснер та заступник керівника напряму співробітництва у посольстві Федеративної Республіки Німеччина у Києві Мартін Брейтмаєр.

  У зустрічі взяли участь представники державних установ та бенефіціарів: Секретаріат Кабінету Міністрів України, Міністерство енергетики України, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство соціальної політики, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, НЕК «Укренерго», Держмолодьжитло, міські ради та інші.

  Сторони обговорили економічні показники в Україні, стан підготовки та реалізації спільних проектів та подальший розвиток співпраці.

  Ольга Зикова подякувала представникам KfW та Уряду Німеччини за значний внесок у розвиток та відновлення енергетичного сектору, інфраструктури та малого і середнього бізнесу в Україні, а також надану бюджетну підтримку :

  «Повномасштабна збройна агресія рф проти України спричинила серйозні виклики перед фінансовою системою країни. Проте завдяки підтримці наших міжнародних партнерів, зокрема Уряду Німеччини та KfW, Україна зберігає стабільність та продовжує своєчасно та у повному обсязі фінансувати першочергові бюджетні видатки».

  Представники KfW зі свого боку відмітили активну та злагоджену роботу всіх заінтересованих сторін та подякували команді Мінфіну за її внесок та орієнтованість на результат.

  Окремо, Ольга Зикова відзначила ефективну та результативну співпрацю з Кредитною установою для відбудови (KfW) в рамках існуючого портфелю проектів, а також підтримку та внесок KfW у відновлення України.

  «KfW надає безпрецедентну фінансову допомогу та активно співпрацює з Урядом України. Наразі обсяг портфелю в рамках шести діючих інвестиційних проектів є найбільшим за весь період співпраці та складає 273 млн євро, а темп використання кредитних коштів у 2023 році є найвищим за останні роки», - наголосила заступник Міністра фінансів України.

  Крім того, значна підтримка від KfW для реалізації проектів надається у формі грантів, що особливо важливо в умовах необхідності зменшення боргового навантаження на державний бюджет. Так, на сьогодні впроваджується 13 проектів міжнародної технічної допомоги на загальну суму 158,8 млн євро.

  Отримані кошти спрямовуються на розвиток малого та середнього бізнесу, підтримку енергетичного сектору, будівництва та енергозбереження, відновлення соціальної та критичної інфраструктури, заходів, водопостачання та водовідведення, підтримку природоохоронних територій. При цьому, значна частина коштів спрямовується на підтримку та відновлення об’єктів муніципальної інфраструктури.

  Учасники зустрічі відмітили необхідність посилення нагляду та контролю за виконанням заходів з підготовки та реалізації спільних проектів для пришвидшення виконання та максимізації їх ефективності.

  Підсумовуючи, сторони домовились продовжити обговорення посилення співпраці під час Щорічних зборів МВФ та Світового банку, які відбудуться 9-15 жовтня у Марокко.