• In English
 • Міністерство економіки перезапустило роботу кластера з протимінної діяльності
  Міністерство економіки України, опубліковано 27 березня 2024 року о 18:20

  Міністерство економіки відновило роботу кластера з протимінної діяльності, який раніше координували міжнародні партнери України. Перша зустріч стейкхолдерів відбулася в середу, 27 березня. У ній взяли участь близько 100 учасників – представників центральних органів виконавчої влади, операторів протимінної діяльності  та міжнародних організацій.

  «Ми у Міністерстві економіки розраховуємо, що всі ключові стейкхолдери протимінної діяльності включаться у формування порядку денного та визначення проблематики. І не у форматі, що є держава і вона має все вирішити. Нам потрібно працювати разом. Цей кластер має стати майданчиком, на якому можна відверто говорити про проблеми та шляхи їх вирішення. Не просто приходити із переліком проблем, але й пропонувати, що можна зробити, щоб їх розвʼязати», – розповів про свої очікування заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

  Під час зустрічі учасники обговорили останні напрацювання Уряду, операторів протимінної діяльності та міжнародних партнерів у сфері протимінної діяльності. Міністерство також презентувало різні рівні механізму координації. Зокрема, планується щонайменше раз на рік проводити Конференцію з протимінної діяльності, щоб інформувати громадськість про досягнення в сфері протимінної діяльності. Розширені зустрічі для обміну інформацією між усіма зацікавленими сторонами відбуватимуться не рідше, ніж раз на два місяці.

  Передбачена також робота тематичних груп, які включають представників Уряду та операторів та за необхідності збиратимуться для розв'язання певного питання. На сьогодні вже створені кілька таких робочих груп, зокрема з питання підводного розмінування, навчання ризикам та допомоги постраждалим тощо.

  Про дату наступної зустрічі стейкхолдерів гуманітарного розмінування буде повідомлено пізніше. Посилання на форму для реєстрації, де майбутні учасники зможуть вказати теми, цікаві їм для обговорення, Міністерство економіки повідомить за два тижні до проведення заходу. 

  Нагадуємо, що при Міністерстві економіки діє Секторальна робоча група з питань гуманітарного розмінування для забезпечення єдиної ефективної платформи координації та узгодження з партнерами з розвитку спільних напрямів співробітництва у сфері гуманітарного розмінування. До її складу входять представники українського уряду, країн-партнерів, міжнародних організацій та донорів.

  Що ж стосується роботи в межах кластера протимінної діяльності, то такі зустрічі  будуть відбуватися за участі українських та міжнародних операторів протимінної діяльності, представників центральних органів виконавчої влади та міжнародних організацій.