• In English
 • Міністерства оборони України та Фінляндії розширюють співпрацю з протидії гібридним загрозам
  Міністерство оборони України, опубліковано 03 березня 2020 року о 13:29

  Сьогодні, 3 березня, в рамках робочого візиту делегації Міноборони України до Фінляндської Республіки, відбулися переговори заступника Міністра оборони України Аліни Фролової з помічником Генерального секретаря Комітету з питань безпеки при Міністерстві оборони Фінляндії Крістіаном  Перхеентупа.

  У ході зустрічі сторони обговорили загрози національній безпеці держав, зокрема гібридні загрози та поділилися досвідом з практичної протидії.

  Фінською стороною було висвітлено питання досвіду побудови у Фінляндії комплексної системи національної безпеки в контексті ефективної протидії гібридним загрозам, зокрема у кібер та інформаційній сфері.

  Помічник Генерального секретаря Комітету з питань безпеки при Міністерстві оборони Фінляндії Крістіан Перхеентупа зазначив: «Комітет з питань безпеки відповідає за підготовку стратегічних документів у сфері національної  безпеки країни, компетенції Комітету поширюються на весь спектр реагування на кризові ситуації, у тому числі гібридні, інформаційні та кіберзагрози. Міністерство оборони Фінляндської Республіки розраховує на розширення співпраці та обмін досвідом з протидії гібридним загрозам з Міністерством оборони України».

  Заступник Міністра оборони України підкреслила важливість розвитку співпраці між оборонними відомствами держав. Аліна Фролова заявила про рішучість підтримувати зовнішньополітичні та безпекові кроки Фінляндії, спрямовані на зміцнення національної безпеки держави. Досвід Фінляндії у підготовці персоналу органів державного управління займає визначальне місце та заслуговує на особливу увагу у сфері безпеки та оборони.

  «Основою політики РФ щодо ЄС є прагнення ослабити здатність останнього приймати рішення, а також обмежити зближення зі східними країнами-партнерами, у тому числі Україною. Саме керуючись наведеними мотивами, РФ прагне активно впливати на процеси прийняття рішень в державах-членах ЄС», – зауважила вона.

  Довідково

  Комітет з питань безпеки є важливим колегіальним дорадчим органом в системі ухвалення рішень Фінляндії з питань усього спектру викликів (у тому числі гібридних загроз) в сфері національної безпеки і оборони країни. До сфери його відповідальності належать такі питання, як вивчення впливу змін у зовнішній та оборонній політиці Фінляндії на національну безпеку, оцінка та координація діяльності оборонного сектору країни з точки зору впливу на обороноздатність країни. Комітет також має право законодавчої ініціативи в сфері оборони.