• In English
 • Мінінфраструктури: Робоча група обговорила напрацювання законопроекту про засади відновлення України

  Продовжується робота з підготовки проекту Закону «Про засади відновлення України» із залученням широкого кола зацікавлених сторін. Оновлений текст документа був презентований під час засідання робочої групи.

  «Ми працювали над цим законопроектом із залученням широкого кола експертів і представників громадськості. Сьогодні він враховує досвід відновлення в умовах війни, а також всі важливі та актуальні аспекти впровадження проектів на міжнародному, національному, регіональному та місцевому рівнях. Після затвердження робочою групою ми готові презентувати документ спочатку в рамках публічних консультацій, а надалі – в стінах Парламенту», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

  Головна мета законопроекту – забезпечення ефективного, прозорого та підзвітного відновлення України з метою сталого зростання економіки та зменшення людських страждань та збитків, спричинених збройною агресією. Законопроект дозволить посилити громадський контроль над процесами відновлення, а також стимулюватиме міжнародне співробітництво – як на державному рівні, так і на рівні громад і регіонів.

  Документ зокрема визначає поняття відновлення, затверджує його ключові принципи та особливості здійснення, перелік об’єктів та суб’єктів відновлення, а також джерела фінансування. Крім того, законопроект закріплює обов’язковість використання державної цифрової екосистеми управління відновленням DREAM, яка забезпечує прозорість та підзвітність проектів відновлення на кожному етапі їхнього впровадження.

  Протягом 10 днів учасники робочої групи зможуть розглянути оновлений текст законопроекту і надати свої пропозиції та зауваження. Після затвердження робочою групою доопрацьований текст законопроекту буде винесено на обговорення в рамках публічних консультацій.