• In English
 • Мінінфраструктури працює над розвитком прямого залізничного сполучення Києва та Варшави

  Україна та Польща фіналізують реалізацію залізничного проекту зі збільшення обсягів пасажирських перевезень між Києвом та Варшавою.

  Зокрема, сьогодні, 31 травня, з Києва до Варшави відправляється тестовий потяг, сформований з 14 стандартних вагонів Укрзалізниці (УЗ).

  Передбачається, що узгодження польською стороною курсування стандартних вагонів УЗ дозволить збільшити пропозицію місць для прямого сполучення Києва та Варшави в 2-3 рази.

  Яку проблему вирішує цей проект?

  Прямий рейс Київ — Варшава — Київ є одним із найпопулярніших напрямків. Щодня тільки у застосунку УЗ реєструється понад 3 тисячі запитів від пасажирів на квитки на цей напрямок — це в 10 разів більше пропозиції місць.

  Причиною цього є обмежена кількість місць у вагонах, що курсують на цьому напрямку. Зокрема, наразі польські залізничники пропускають за маршрутом Київ — Варшава тільки спеціальні вагони «вужчого» габариту RIC, які мають 3-місні купе. В той час як стандартні пасажирські вагони УЗ мають 4-місні купе.

  З початку повномасштабного вторгнення рф суттєво розширено мережу залізничних маршрутів у Польщу. Зокрема, додано наступні прямі сполучення:

  Київ — Хелм (2 щоденні рейси, які зручно стикуються із польськими рейсами на Варшаву),

  Київ — Перемишль (2 рейси на додаток до 2 рейсів Інтерсіті+),

  Харків — Хелм,

  Запоріжжя — Перемишль,

  Одеса — Перемишль.