• In English
  • Мінінфраструктури планує масштабувати співпрацю з GIZ у чотирьох напрямках, – Олексій Рябикін
    Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 17 жовтня 2024 року о 10:27

    Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів координаційну зустріч із представниками Німецького товариства світового співробітництва (GIZ).

    Олексій Рябикін подякував міжнародним партнерам за послідовну та системну підтримку України та наголосив, що Мінінфраструктури є лідером у питанні позитивної трансформації вугільних регіонів, команда вже напрацювала державну програму в цій галузі.

    Співпраця з GIZ – це важливий напрям роботи, особливо як відповідь на виклики воєнного часу. Водночас, Мінінфраструктури має пропозиції для подальшої спільної роботи.

    “Раніше проект, яким опікується GIZ, займався двома вугільними громадами – Червоноград Львівської області та Мирноград Донецької області. Оскільки у Донецькій області нестабільна ситуація, ми пропонуємо розглянути для подальшої співпраці шахти Волинської області, які потребують нового підходу щодо зміни пріоритетів економічної моделі. Другий кейс стосується теплової і енергетичної генерації на кам’яному вугіллі. Кейс державного підприємства “Центренерго”. Це Трипільська та Слобожанська ТЕЦ, які є містоутворюючими підприємствами державної форми власності, однак дуже постраждали від російський обстрілів”, – сказав Олексій Рябикін.

    Він зазначив, що третій напрямок роботи – подальша співпраця з GIZ у рамках підтримки шахт на Дніпропетровщині, як одному з регіонів, де зосереджено вуглевидобування.

    Заступник Міністра також наголосив, що триває робота з підтримки проекту реформи шкільного харчування, яким опікується Перша леді України, а саме створення фабрики-кухні у Червонограді.

    Зі свого боку Міріам Фаульветтер керівниця проекту GIZ «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України» сказала, що з урахуванням фокусу проекту на вугільних громадах та регіонах, спільно з Мінінфраструктури GIZ хотіли б переосмислити діяльності цих регіонів з погляду стійкості, опірності й енергетичної безпеки та подальшого розвитку.

    “Ми б хотіли продовжити співпрацю з Мінінфраструктури та готові надавати в подальшому підтримку в рамках як робочих груп, так і інших програм. Окрім вже існуючого проекту, наразі ми працюємо над новим за підтримки німецького Уряду. Орієнтовно він розпочнеться на початку 2025 року. В цьому проекті буде передбачено чотири напрямки роботи, зокрема з фокусом на інфраструктуру, в тому числі й енергетичну. Сподіваємось, що й в новому проекті ми будемо плідно співпрацювати”, – сказала Міріам Фаульветтер.

    Нагадаємо, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень з 1993 року. З 2009 року GIZ має представництво в Києві (GIZ Бюро в Україні).