• In English
 • Комісія ТЕБ та НС розглянула питання подолання наслідків негоди
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 лютого 2021 року о 17:18

  Сьогодні Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні розглянула питання щодо мінімізації наслідків ускладнення погодних умов у період з 11 - 12 лютого 2021 року. Зокрема, при Укравтодорі цілодобово діятиме штаб щодо забезпечення транспортного сполучення на автодорогах,  в населених пунктах продовжать функціонування пункти обігріву, в разі необхідності завчасно, з відповідним інформуванням, обмежуватиметься рух транспорту, зокрема вантажівок, а також буде забезпечено стале функціонування лікарень, закладів освіти, інших соціально-значимих об’єктів та житлового сектору.

  За прогнозами Укргідрометцентру, у четвер та п’ятницю очікується погіршення погоди: значний сніг, налипання мокрого снігу, пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини, снігові замети, на дорогах ожеледиця. Зокрема, в західних та північних областях прогнозується випадання снігу до 20-30 см додатково, в південних областях - суттєве зниження температури.

  На засіданні затверджено заходи, які повинні вживати центральні і місцеві органів влади в даній ситуації.

  Зокрема, обласним та Київській міській державним адміністраціям на період ускладнення погодних умов доручено:

  • забезпечити посилений моніторинг обстановки, особливу увагу звернути на роботу соціальних об’єктів, систем життєзабезпечення і транспортної інфраструктури;
  • організувати інформування населення про ускладнення погодних умов та дотримання заходів безпеки і порядку дій у цей період.

  Укравтодор спільно з Укртрансбезпеки, Нацполіцією, ДСНС та вищезазначеними держадміністраціями повинні:

  • організувати цілодобову роботу штабу при Укравтодорі, обласних та районних штабів із забезпечення сталого транспортного сполучення на автомобільних дорогах;
  • забезпечити оперативне розчищення снігу на автошляхах і в населених пунктах та профілактичне оброблення дорожнього покриття;
  • завчасно обмежувати рух транспорту, де прогнозується виникнення заторів;
  • провести роз’яснювальну роботу із перевізниками щодо максимального утримання від направлення в рейси транспорту у період ускладнення погоди;
  • забезпечити міжобласну взаємодію щодо регулювання транспортних потоків, у разі необхідності спрямовувати великовантажні транспортні засоби у визначені місця відстою.

  Також буде забезпечено функціонування в населених пунктах мережі пунктів обігріву, як стаціонарних, так і мобільних. Через ЗМІ населення проінформують про місця їх розміщення та послуги, що в них надаються. Водночас соціальні служби будуть  надавати допомогу незахищеним верствам населення, щоб не допустити їх  обмороження та загибелі.

  Крім того, особлива увага буде приділена питанням підвозу продуктів медичних препаратів, продуктів харчування до сільської місцевості. І відповідно розчищення туди доріг.   

  Міненерго разом з обласним та Київській міській державним адміністраціям  забезпечить стале функціонування об’єктів критичної інфраструктури та систем життєзабезпечення населення, зокрема лікарень, закладів освіти, інших соціально-значимих об’єктів та житлового сектору.

  За інформацією Укравтодору, на сьогодні ситуація контрольована, проїзд автошляхами забезпечено у всіх областях.  Вже зараз збільшено кількість інженерної техніки. До слова, така техніка працює на автомобільних дорогах, розчищаючи сніг. В цілому планується залучення 1600-1800 снігоприбиральної техніки. Також вже опрацьовано питання щодо розчищення майданчиків для відстою автотранспорту.