• In English
 • Мінфін: Завершена основна частина тестування посадових осіб митних органів
  Міністерство фінансів України, опубліковано 25 травня 2021 року о 16:06

  Основну частину експериментального проекту з тестування посадових осіб митних органів з питань кваліфікації та благонадійності завершено.

  Матеріали за результатами тестування зараз узагальнюються комісіями та проходять аналітичну обробку. Незабаром підсумки проекту будуть представлені громадськості.

  Загалом тестування пройшли 9048 посадових осіб митної служби. Через хворобу та інші поважні причини не змогли взяти участь у тестуванні близько 400 осіб, що складає 4 %. Вони матимуть змогу пройти тестування разом з колегами, які мали негативні результати тесту на знання митного і антикорупційного законодавства та тесту на загальні здібності й будуть проходити їх повторно.

  Відповідно до законодавства про державну службу та працю співробітникам будуть запропоновані посади в митницях. При пропонуванні таких посад буде враховуватись рівень професійної компетентності,  засвідчений за результатами тестування. Для 75% посад митників буде запропоновано підписання контракту на три роки. Всі посадові особи митниць будуть призначатися з випробувальним терміном у 6 місяців. Під час випробувального терміну будуть здійснені заходи щодо моніторингу знань, навичок та благонадійності персоналу відповідно до результатів тестування.

  Нагадаємо, що посадові особи митних органів проходили три рівні тестування: 

  •        на знання митного та антикорупційного законодавства; 

  •        на загальні здібності (зокрема, абстрактне, числове, вербальне мислення); 

  •        на благонадійність, що є психологічним тестом, призначеним виявити посадових осіб із ризиками схильності до порушення встановлених правил та непродуктивної поведінки на робочому місці.

  Проект реалізується Міністерством фінансів України і Державною митною службою. Експертну та організаційну підтримку в його реалізації надають Національне агентство України з питань державної служби, Посольство США та Представництво Міжнародної Організації з Міграції в Україні, а також експерти Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM), Програма Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), Команди підтримки реформ при Міністерстві фінансів України.