• In English
 • Мінфін запроваджує прозорий інструмент підвищення ефективності цифрового розвитку системи управління державними фінансами
  Міністерство фінансів України, опубліковано 08 жовтня 2021 року о 16:37

  Сьогодні у Міністерстві фінансів України під головуванням Міністра фінансів України Сергія Марченка за участі заступника Міністра фінансів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександра Грубіяна проведено перше засідання Комітету з управління інформаційними технологіями. Даний Комітет започатковано вперше серед органів виконавчої влади з метою підвищення ефективності цифрового розвитку системи управління державними фінансами.

  «Необхідність впровадження цифрових технологій у сфері державних фінансів було визначено Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки. Оновлена Стратегія до 2025 року вже містить деталізований перелік заходів щодо реалізації цих процесів, визначаються пріоритетні напрями цифрової трансформації та встановлюються результативні показники. Наша головна мета – це запровадження нової моделі єдиного спільного інтегрованого інформаційного середовища у сфері системи управління державними фінансами», - зазначив Сергій Марченко.

  «Реалізація намічених Комітетом завдань створить передумови до повномасштабної ІТ-централізації інформаційних ресурсів на рівні Міністерства фінансів та забезпечить в результаті стабільність роботи інформаційних ресурсів і сервісів, а також подальше ефективне використання наявних апаратних та фінансових ресурсів», - додав Олександр Грубіян.

  Створений Комітет стане майданчиком для фахової дискусії, вивчення та підбору найкращих ІТ-рішень з використанням передових технологій та світового досвіду. До його роботи будуть залучені не лише керівники з напрямку цифровізації підвідомчих органів, а й Міністерство цифрової трансформації України та Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.

  Діяльність Комітету забезпечить процес імплементації Концепції з IT-централізації в системі управління державними фінансами з наступними результатами:

  • здійснення централізації ІТ-ресурсів;
  • посилення кадрового складу з ІТ-напрямку;
  • оптимізація видатків, пов'язаних з використанням ІТ-технологій;
  • стандартизація IT-технологій.

  Окрім того, робота Комітету дозволить:

  • розгляд та погодження ІТ-стратегій;
  • керування ІТ-ресурсами та ІТ-проектами;
  • затвердження планів цифрового розвитку та окремих ІТ-проектів;
  • контроль за виконанням ІТ-проектів.