16 грудня, у місті Токіо, Японія, відбулось Дев’яте Спільне засідання Координаційної Ради з економічного співробітництва з Японією та Комітету ділового співробітництва з Україною “Кейданрен”. В рамках заходу заступник Міністра фінансів України Ольга Зикова виступила на сесії присвяченій фінансовим інструментам у підтримці відновлення України.
Ольга Зикова розповіла про співпрацю з міжнародними партнерами та фінансовими організаціями з метою підтримки фінансової стабільності та побудови міцної основи для подальшого економічного відновлення та відбудови України:
“Україна знаходиться на переломному етапі. Перед нами постають надзвичайні виклики, водночас ми маємо виняткові перспективи щодо подальшого економічного розвитку та побудови власних спроможностей. З огляду на це, поглиблення співпраці з міжнародними партнерами, зокрема Японією, є визначальним. Безпрецедентна допомога разом із об’ємним портфелем проєктів, що підтримуються Японією, є результатом прозорого та ефективного діалогу. Надалі ми маємо намір поглиблювати наше партнерство у ряді сфер, що відповідають пріоритетам України в умовах воєнного стану. ”
Так, від початку повномасштабного вторгнення загальний обсяг прямої бюджетної підтримки від країн-донорів та МФО сягає майже 111 млрд доларів США, з яких понад 37,7 млрд доларів США залучено у поточному році.
Попри значну географічну відстань Японія є другим найбільшим надавачем прямої бюджетної допомоги серед усіх країн світу. До кінця 2024 року загальний обсяг залученого фінансування сягатиме близько 8,5 млрд доларів США від початку повномасштабного вторгнення.
“Ми продовжуємо працювати над ключовими передумовами для залучення необхідного обсягу фінансування та бізнесу до реконструкції. Передусім, це забезпечення макрофінансової стабільності та впровадження структурних реформ, зокрема визначених у програмах співпраці з міжнародними партнерами”, – додала заступник Міністра.
Крім того, українсько-японські відносини є важливими для розвитку приватного сектору.
Ольга Зикова наголосила на важливості іноземних інвестицій в Україні і запевнила у готовності українського Уряду співпрацювати на цьому шляху: “Уряд активно працює над механізмами створення сприятливих умов для іноземних інвесторів. Ми переконані, що масштабні інвестиції мають стати одним з головних компонентів відновлення”.
Своєю чергою, в рамках зустрічей української делегації з представниками японських компаній, було визначено, що Японія зацікавлена у збільшенні інвестицій у відновлення та відбудову, маючи намір розширювати діяльність японського бізнесу в Україні.