• In English
 • Мінфін: За тиждень підприємці отримали 900 пільгових кредитів на 3,48 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» 
  Міністерство фінансів України, опубліковано 09 травня 2022 року о 14:35

  За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» видано 900 пільгових кредитів на загальну суму 3,48 млрд грн.

  Усього з моменту старту Програми суб’єкти підприємництва станом на 09.05.2022 р. отримали від уповноважених банків 39 362 кредитів на загальну суму 106,07 млрд грн.

  З них:

  • 10,25 млрд грн підприємці отримали на інвестиційні цілі;
  • 57,96 млрд грн – у якості антикризових кредитів;
  • 25,12 млрд грн були видані в якості рефінансування попередньо отриманих кредитів;
  • 11,27 млрд грн – кредити для с/г виробників, передусім, на інвестиційні цілі;
  • 1,46 млрд грн – антивоєнні кредити.

  В умовах дії воєнного стану одним із пріоритетів Мінфіну залишається державна підтримка розвитку підприємництва, що здійснюється, у тому числі, завдяки ініційованій Президентом України Володимиром Зеленським програмі «Доступні кредити 5-7-9%».

  Так, 29 квітня Уряд вніс зміни до деяких постанов з питань надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва. Відповідну постанову розроблено Мінфіном для створення єдиного підходу в застосуванні державних програм «Доступні кредити 5-7-9%» і «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%», а також з метою розширення можливостей та суб’єктного ряду цих програм.

  Також нагадаємо, що у березні для підтримки сільськогосподарських товаровиробників з метою забезпечення посівної кампанії, а також для підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану Уряд вніс низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Змінами передбачено суттєві спрощення для кредитування, зокрема, можливість отримання пільгових кредитів під 0% річних з гарантією від Уряду України на рівні 80%.

  Мінфін закликає представників бізнесу та банківські установи активно долучатися до реалізації нововведень. Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі аспекти діяльності Фонду.

  На сьогодні за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» ФРП уклав угоди про співробітництво з 42 банками. З умовами участі в програмах та переліком уповноважених банків можна ознайомитись за посиланням.