• In English
 • Мінфін: Верховна Рада України ратифікувала Угоду про участь України в програмі ЄС “Fiscalis” для співробітництва в податковій сфері
  Міністерство фінансів України, опубліковано 29 червня 2023 року о 15:55

  Сьогодні Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України у програмі Європейського Союзу для співробітництва в галузі оподаткування “Fiscalis”.

  Набрання Угодою чинності створить правові підстави для приєднання України до згаданої програми ЄС, головною метою якої є співробітництво між податковими адміністраціями її країн-учасниць у питаннях боротьби з податковим шахрайством, ухиленням від сплати податків та агресивним податковим плануванням.

  Очікується, що участь України у Програмі сприятиме:

  • боротьбі з ухиленням від сплати податків та покращенню податкового адміністрування в Україні;
  • підтримці розроблення заходів податкової політики та імплементації законодавства ЄС щодо оподаткування;
  • стимулюванню співпраці між податковими органами України та країн ЄС, зокрема у частині обміну податковою інформацією, розвитку інституційного потенціалу, людської компетентності та інформаційних й електронних систем.

  Передбачається, що прийняття законопроекту та подальша участь України у Програмі “Fiscalis” матимуть загальний позитивний вплив на стан справ у сфері реалізації державної податкової політики та слугуватимуть додатковим інструментом інтенсифікації реформ у цій сфері.