Усі зібрані податки, включно з додатковими надходженнями від змін до Податкового кодексу, спрямовуються на фінансування військових потреб. Однак цих коштів все одно недостатньо, тому частина видатків покривається за рахунок інших джерел - неподаткових доходів і внутрішніх запозичень.
Зміни до Податкового кодексу були ухвалені для підвищення збалансованості бюджету. Завдяки їм до кінця 2024 року очікуються додаткові надходження у розмірі 8 млрд грн, а у 2025 році - 140 млрд грн. Це дозволить краще забезпечувати потреби оборони.
В цілому на фінансування безпеки та оборони у 2025 році передбачено на 47,6 млрд грн більше, ніж у 2024 – майже 2,23 трлн грн, що становить 26,3% ВВП.
На оплату праці військових буде спрямовано на 10 млрд грн більше - 1,16 трлн грн.
Видатки на озброєння та військову техніку зростуть на 34,1 млрд грн і становлять 739 млрд грн. Це дозволить закупити сучасні системи озброєння та оновити техніку.
Зокрема, фінансування Мінстратегпрому збільшено на 15,3 млрд грн - до 55,1 млрд грн. Кошти підуть на модернізацію оборонної промисловості, підвищуючи її ефективність.
На закупівлю безпілотників (БПЛА) виділено на 3,6 млрд грн більше - 46,9 млрд грн. Це забезпечить армію сучасними розвідувальними та ударними системами для посилення позицій на фронті.
Водночас усі невійськові видатки бюджету, такі як соціальні виплати, підтримка економіки, зарплати вчителів і лікарів, фінансуються за рахунок міжнародної допомоги.
У 2024 році додаткова потреба у фінансуванні Сил оборони склала майже 500 млрд грн. Для її покриття було реалізовано комплексний підхід, де основний акцент зроблено не на податкових змінах, а на перевиконанні доходів держбюджету у тому числі завдяки детінізації, економії на обслуговуванні та погашенні держборгу, перерозподілі видатків та збільшенні внутрішніх запозичень.
Довідково. 28 листопада Президент України підписав Закон про Державний бюджет на 2025 рік і Закон про внесення змін до Податкового кодексу для фінансування Сил оборони та забезпечення фінансової стабільності, в якому зокрема, передбачена зміна ставки військового збору з 1,5% до 5% для фізичних осіб на заробітну плату, доходи з оренди нерухомості, виграшів та інших доходів, яка набуває чинності з дня наступного за днем його офіційного опублікування.
Водночас ОВДП, зокрема військові облігації, для фізичних осіб продовжують не оподатковуватися ні ПДФО, ні військовим збором. Соціальні виплати, пенсії, стипендії та інші доходи, що не підпадають під оподаткування ПДФО, також не оподатковуються військовим збором.