• In English
  • Мінфін: Україна підтримує оновлений план Організації економічного співробітництва та розвитку щодо реформування правил міжнародного оподаткування
    Міністерство фінансів України, опубліковано 11 жовтня 2021 року о 19:29

    Міністерство фінансів України повідомляло, що 1 липня 2021 року Україна разом з іншими учасниками Програми розширеного співробітництва з питань протидії BEPS - (OECD/G20 Inclusive Framework on BEPS) підтримала масштабний план щодо реформування міжнародної системи оподаткування для великого бізнесу.

    8 жовтня 2021 року ОЕСР опублікувала допрацьовану заяву з описом основних тез плану та кроків для його впровадження. План складається з двох блоків (Pillar 1 та Pillar 2) та оновлює основні принципи міжнародної системи оподаткування, яка проіснувала близько 100 років та більше не відповідає потребам сучасної глобалізованої та цифрової економіки. Нові правила стосуються найбільших міжнародних бізнес-груп. Вони повинні забезпечити узгодження підходу урядів різних країн в оподаткуванні великого високотехнологічного бізнесу, що сприятиме підвищенню стабільності податкової системи та зменшенню адміністративного навантаження на бізнес.

    13 жовтня 2021 року оновлений план ОЕСР щодо реформування правил міжнародного оподаткування буде представлений у Вашингтоні на зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків країн Великої двадцятки, а потім на зустрічі лідерів країн Великої двадцятки у Римі в кінці жовтня.