• In English
 • Мінфін: У рамках проектів з цифрового розвитку в Україні запрацює система управління ліквідністю – «Є-ліквідність»
  Міністерство фінансів України, опубліковано 21 травня 2021 року о 18:51

  Запуск електронної системи управління ліквідністю створить можливості для держави в подальшому максимально точно здійснювати прогнозування залишків коштів на єдиному казначейському рахунку.

  Про це йшлося під час обговорення проекту Порядку обміну інформацією між Мінфіном та суб’єктами, відповідальними за рух коштів через єдиний казначейський рахунок (ЄКР) для цілей управління ліквідністю.

  Захід відбувся під головуванням заступника Міністра фінансів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександра Грубіяна. У заході взяли участь спеціалісти відділу управління ліквідністю та ІТ фахівці Міністерства фінансів, представники Управління фінансових ресурсів Держказначейства та ДУ «Відкриті публічні фінанси».

  У ході зустрічі учасники заходу обговорили можливості напрацювання спільного проекту нормативно правового забезпечення, яке буде регулювати питання постачання інформації від розпорядників коштів (адміністраторів податків і зборів) до електронної системи.

  Під час обговорення питань учасники також розглянули сильні і слабкі сторони різних підходів до системи збору інформації, необхідної для прогнозування руху коштів через ЄКР, та рівня її деталізації. У результаті розгляду питань було визначено оптимальну модель побудови системи збору інформації, яку буде взято за основу при доопрацюванні вказаного вище порядку.

  Зокрема, було досягнуто домовленостей щодо подальшого залучення усіх відповідальних виконавців бюджетних програм державного бюджету, які зможуть покращити якість прогнозування стану ліквідності у сфері державних фінансів.

  Учасники зустрічі відзначили, що запуск електронної системи управління ліквідністю створить можливості для держави у подальшому максимально точно здійснювати прогнозування залишків коштів на єдиному казначейському рахунку.

  За результатами зустрічі було досягнуто домовленостей щодо подальших спільних заходів із запровадження даної електронної системи.