• In English
 • Мінфін спільно з Мінсоцполітики розробив зручний механізм монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»
  Міністерство фінансів України, опубліковано 30 липня 2020 року о 12:35

  У звʼязку зі складністю та тривалістю тендерних процедур закупівля «пакунку малюка» станом на червень не відбулась, а отже, виникла необхідність розроблення іншого механізму, що дозволив би вчасно надати державну допомогу родинам, які мають новонароджених дітей та не можуть бути забезпечені зазначеною натуральною допомогою.

  Міністерство фінансів підтримало пропозицію Міністерства соціальної політики та долучилося до розроблення процедури монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

  29 липня 2020 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на дітей, які народились у 2020 році та не отримали «пакунок малюка».

  Відтепер кожна сімʼя, яка має новонароджену дитину та не отримала натуральної допомоги «пакунок малюка», зможе скористатись своїм правом на грошову компенсацію від держави у розмірі 5000 гривень. Ці кошти надійдуть на спецрахунки, що будуть відкриті у вигляді окремої картки у найближчих для заявників відділеннях АТ КБ «ПриватБанк».

  Мінфін зі свого боку забезпечив, щоб процедура отримання коштів була спрощеною та зручною для родин.

  Державна допомога спрямовується виключно на придбання дитячих товарів (засобів догляду, одягу, взуття, харчування, дитячого посуду, іграшок) та товарів для породіллі (прокладок для лактації та прокладок післяпологових). Мережа закладів торгівлі, де можна буде здійснити такі закупівлі, буде визначена Мінсополітики за бажанням цих закладів долучитись до пілотного проекту.

  Мінфін триматиме на контролі вчасність та прозорість забезпечення механізму виплат.