• In English
 • Мінфін провів курс лекцій в рамках освітнього проекту «БюджетPRO»
  Міністерство фінансів України, опубліковано 12 грудня 2017 року о 14:28

  З 21 листопада по 7 грудня Мінфін проводив курс лекцій про бюджет в рамках освітнього проекту «БюджетPro». Це перший просвітницький проект Міністерства фінансів та GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit), метою якого було підвищення обізнаності журналістів та громадських діячів щодо основних тем бюджетного процесу, і тим самим посилити інтерес аудиторії до питань бюджету. Загалом протягом курсу лекції відвідало понад 150 чоловік.

  Курс складався із шести лекцій, які читали представники Мінфіну на свої профільні теми. Відкрив проект заступник Міністра фінансів Сергій Марченко, який прочитав для присутніх першу лекцію «Головне ProБюджет» та розповів про структуру бюджету, основних учасників бюджетного процесу, середньострокове бюджетне планування та багато іншого.

  «Це перший освітній проект, ініційований Мінфіном, який проводився саме в розпал бюджетного процесу. Теми бюджету були дуже гарячі, тому і питань виявилось чимало. Ми намагалися просто і доступно роз’яснити про всі процедури бюджетного процесу та Проект «БюджетPro» став гарною нагодою для слухачів дізнатися про бюджет від тих, хто його формує», - зазначив заступник Міністра фінансів Сергій Марченко.

  На наступних лекціях спікери Міністерства розказали про доходи та видатки, основні data-ресурси про бюджет, державний борг та місцеві бюджети. Зазначені теми висвітлили: заступник Міністра фінансів Юрій Буца, державний секретар Мінфіну Євгеній Капінус, радник Міністра фінансів Галина Маркович, директори профільних департаментів Михайло Босак, Євген Гладун, Роман Єрмоличев та Сергій Діденко, керівник проекту «Є-data» Олександр Щелоков.

  Фінальним продуктом проекту «БюджетPro» стане випуск посібника, який охопить усі теми, що прозвучали під час лекцій. Мінфін і надалі планує проведення освітніх заходів подібного формату, тож слідкуйте за анонсами на офіційному сайті Міністерства та в соціальних мережах.

  Завантажити презентації проекту «БюджетPro»

  Відео з лекцій «БюджетPro» на офіційному каналі Мінфіну в YouTube:

  1.            Сергій Марченко: Головне ProБюджет - http://bit.ly/MarchenkoS

  2.            Євгеній Капінус: Все про доходи: звідки в бюджеті беруться гроші? - http://bit.ly/KapinusE

  3.            Роман Єрмоличев, Сергій Діденко: Видатки: на що йдуть гроші з бюджету? - http://bit.ly/YerDid

  4.            Олександр Щелоков: Основні data-ресурси про бюджет: як розібратися? - http://bit.ly/SchelokovO

  5.            Юрій Буца: Як державний борг впливає на державний бюджет - http://bit.ly/ButsaY

  6.            Галина Маркович: Держ. бюджет vs. Місцеві бюджети: як це працює? - http://bit.ly/MarkovytchG