• In English
 • Мінфін підключено до вирішення проблеми із заборгованістю по виплатах заробітних плат шахтарям, - Олександр Данилюк
  Міністерство фінансів України, опубліковано 15 лютого 2018 року о 19:16

  За дорученням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана Міністерство фінансів долучено до вирішення проблеми з боргами із виплати заробітних плат перед шахтарями державних шахт. В координації з Віце-прем’єр-міністром Володомиром Кістіоном із залученням всіх задіяних в цьому процесі органів відпрацьовуються невідкладні заходи для здійснення платежів.

  Сьогодні вранці, 15 лютого, Міністерство фінансів отримало паспорт за відповідною бюджетною програмою від Міненерговугілля, затвердження якого є однією з необхідних умов для здійснення платежів Державною казначейскою службою. Паспорт був розглянутий в екстреному порядку та вже затверджений.

  Об’єм необхідного фінансування зазначається в паспортній програмі профільного Міністерства, у даному випадку - Міненерговугілля. До моменту її подачі до Мінфіну відомство не має даних про суму коштів, що має бути спрямована на виплату заробітної плати шахтарям.

  “Ситуація із заборгованістю по виплатах заробітних плат шахтарям є неприпустимою. Мінфін підключився, щоб допомогти вирішити проблему в екстреному режимі,” - зазначив Олександр Данилюк.

  Водночас, згідно із законом необхідна позиція Антимонопольного комітету щодо державної допомоги державним вуглевидобувним підприємствам, в тому числі на виплату заробітної плати шахтарям. Наразі Міненерговугілля відпрацьовує проблемні питання з Антимонопольним комітетом, щоб якомога швидше врегулювати ситуацію та здійснити платежі.

  Нагадаємо, що у Держбюджеті-2018 передбачено 1,3 млрд гривень на бюджетну програму “Здійснення заходів із забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції та подальшого реформування державного сектору вугільної промисловості”.

  Водночас, щоб уникнути таких критичних ситуації у майбутньому, Мінфін ще раз наголошує на необхідності неухильного дотримання головними розпорядниками коштів термінів подання паспортів бюджетних програм до Міністерства фінансів України та відповідального підходу до їх формування.

  Наразі фінансування всіх бюджетних програм, по яких не були затверджені паспорти до 15 лютого, припинено згідно з вимогою закону.

  Станом на 14.02.2018 із 481 паспортів бюджетних програм, що потребують затвердження у поточному році:

  395 (82 %) – надійшло на затвердження до Мінфіну;

  240 (50 %) – затверджено.