• In English
 • Мінфін обговорив з головними розпорядниками коштів новації бюджетного процесу у 2018 році
  Міністерство фінансів України, опубліковано 21 березня 2018 року о 18:45

  Сьогодні, 21 березня, у Міністерстві фінансів під головуванням заступника Міністра фінансів Сергія Марченка відбувся семінар «Бюджетна реформа: новації, які впроваджуються законодавством, та особливості бюджетного процесу у 2018 році».

  У заході взяли участь представники головних розпорядників коштів (ГРК) з усієї України.

  Захід був організований за підтримки Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні».

  Головною темою для обговорення були особливості підготовки Бюджетної резолюції (Основних напрямів бюджетної політики) на 2019-2021 роки, що є ключовим елементом середньострокового бюджетного планування.

  Бюджетна реформа є одним з пріоритетів роботи Міністерства фінансів. Уже два роки поспіль при розробці проекту держбюджету Мінфін користується удосконаленими підходами до бюджетування, завдяки чому вдається розробити якісні та реалістичні фінансові документи країни.

  За допомогою змін у фінансуванні бюджетних програм Мінфін ініціює системні реформи у цілому ряді галузей, а імплементація середньострокового бюджетного планування дозволить проводити системні глибокі реформи.

  Як зазначив заступник Міністра фінансів Сергій Марченко, для Мінфіну наразі є принципово важливим, щоб в Україні повноцінно запрацювало середньострокове бюджетне планування – на постійній основі та на усіх рівнях бюджетної системи. Для цього Мінфін розробив відповідні зміни до Бюджетного кодексу. Ці законопроекти уже знаходяться в Парламенті.

  Сергій Марченко закликав усіх присутніх представників ГРК з усією відповідальністю поставитись до підготовки середньострокової Бюджетної резолюції на 2019-2021 роки, адже цей стратегічний документ визначає основні напрями бюджетної політики на подальші три роки.

  «Ми повинні усвідомлювати, що від злагодженості нашої роботи залежить якість бюджетної політики та усіх відповідних документів. Саме це є основою успішної бюджетної реформи. Іншим важливим завданням для всіх нас є підготовка збалансованого проекту держбюджету на 2019 рік., який враховуватиме реалізацію реформ у відповідних галузях. Саме тому Мінфін заохочує усіх розпорядників бюджетних коштів до продуктивного діалогу», - зазначив під час виступу заступник Міністра фінансів Сергій Марченко.

  Водночас, керівник Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» Мая Босніч під час заходу зазначила: «Проект допомагає Міністерству фінансів здійснювати реформи задля впровадження справедливого об’єктивного бюджетування, орієнтованого на реальні потреби громадян та громадянок України. Ґендерно-орієнтоване бюджетування є частиною середньострокового бюджетного планування. З цього року Проект ҐОБ разом з Мінфіном розширюватиме співпрацю із головними розпорядниками бюджетних коштів. Зокрема, у цьому році планується, що всі міністерства за підтримки Міністерства фінансів розпочнуть роботу із впровадження ҐОБ».

  Міністерство фінансів постійно працює над впровадженням нових рішень та підходів, що дозволяють зробити бюджетний процес більш комплексним, ефективним та прозорим. При цьому відомство відходить від принципів односторонньої комунікації. Саме такий підхід дозволяє розробити якісний закон про держбюджет та створити надійний фундамент для проведення реформ в країні.