• In English
 • Мінфін: Фонд розвитку підприємництва та Банк Львів підтримають бізнес у сфері енергозабезпечення та енергоефективності завдяки 120 млн грн від KfW
  Міністерство фінансів України, опубліковано 27 січня 2023 року о 10:34

  26 січня 2023 року у Міністерстві фінансів відбулося підписання Кредитної угоди між Фондом розвитку підприємництва (ФРП) та АТ АКБ «Львів» (Банк Львів), за умовами якої близько 120 млн грн спрямовуються на фінансування інвестицій малих та середніх підприємств (МСП) у сфері енергозабезпечення та енергоефективності.

  Взаємодія відбуватиметься у межах проекту «Рефінансування енергоефективних інвестицій МСП України через фінансовий сектор». Проект фінансується за підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW за сприянням Міністерства фінансів України.

  «Мінфін продовжує залучати міжнародну фінансову допомогу Україні, яка зараз бореться з російським агресором. Уряд Німеччини залишається нашим надійним партнером, зокрема банк розвитку KfW здійснює системну підтримку малого та середнього бізнесу, що особливо актуально у сфері енергозабезпечення та енергоефективності», – наголосив заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

  «Важливою частиною проекту є консультаційна підтримка банків-партнерів та обмін досвідом. Українська банківська система має перейняти технології кредитування енергоефективних проектів і досягти міжнародних стандартів. На особливу увагу заслуговує міжнародний підхід до фінансування сталого розвитку», – наголосила керівник департаменту зі сталого економічного розвитку країн Східної Європи, Туреччини та Центральної Азії Німецького банку розвитку KfW Др.Б'янка Клаузен.

  У межах ініціативи EU4Business кредитування МСП відбуватиметься у національній валюті, що дозволить уникнути валютних ризиків. Також це фінансування можна буде поєднати з Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

  «Завдяки фінансовій підтримці від ЄС Фонд розвитку підприємництва має можливість запропонувати банкам України та МСП кредитний ресурс у національній валюті, який може бути поєднаний з Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», для забезпечення доступності енергоефективних інвестицій для МСП у досить непростий час», – зазначив Виконавчий директор ФРП Андрій Гапон.

  За кошти кредиту Банк Львів найближчим часом профінансує інвестиційні проекти малого та середнього бізнесу у сфері енергозбереження та енергозабезпечення.

  «Зміцнити енергетичну незалежність країни неможливо без активного залучення малого та середнього бізнесу. Це розуміє Уряд України. Це розуміємо і ми – банкіри. Готовність Уряду Німеччини інвестувати в українській бізнес є дуже цінним. Наша угода дозволить впроваджувати енергоефективні рішення вже зараз. Попри постійні відключення енергії українські підприємства продовжують працювати і навіть знаходять ресурс для відбудови економіки. Наш обов’язок – живити їхнє прагнення до зростання», – прокоментував голова правління Банку Львів Ашот Абраамян.

  Нагадаємо, що нещодавно також у межах проекту «Рефінансування енергоефективних інвестицій МСП України через фінансовий сектор» ФРП підписав угоду щодо фінансування інвестицій МСП у сфері енергозабезпечення та енергоефективності спільно з АБ «УКРГАЗБАНК».