• In English
 • Міненерго вдосконалює механізми залучення та ефективного використання міжнародної допомоги українському енергосектору
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 березня 2023 року о 11:37

  Міненерго вдосконалює механізми залучення та ефективного використання міжнародної допомоги українському енергосектору. Про це йшлося під час координаційної зустрічі, організованої в рамках проекту «Співпраця для відновлення української енергетичної інфраструктури», що впроваджується Секретаріатом Енергетичної Хартії.

  Участь у зустрічі взяв заступник Міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров.

  Він поінформував учасників заходу щодо поточного обсягу міжнародної допомоги, яка була надана шляхом передачі необхідного обладнання компаніям, що постраждали внаслідок агресії, та фінансових надходжень для закупівлі критично необхідного обладнання.

  «Ми вдячні всім країнам та компаніям за надану допомогу та закликаємо наших партнерів до продовження активного залучення в цьому напрямку, зокрема шляхом реалізації проектів та програм, які спрямовані на відбудову енергосектору», - зазначив Фарід Сафаров.

  Також заступник Міністра представив цифрову платформу AidEnergy, що допомагатиме ефективному залученню та використанню гуманітарної допомоги. 

  «Для нас важливо забезпечити максимальну відкритість та прозорість процесу отримання, розподілу та використання допомоги, що надається донорами. Це ключова мета розробки AidEnergy, і ми раді, що наші міжнародні партнери схвалили цей інструмент», - наголосив Фарід Сафаров.

  Платформа забезпечує автоматизацію процесів відбору та розподілу, підвищує прозорість та дозволяє оптимізувати комунікацію з донорами, а також забезпечити гнучку взаємодію з усіма постраждалими від ворожих атак підприємствами ПЕК. Енергетичні компанії вже розпочали тестування AidEnergy, результати якого демонструють успішність реалізації цього інструменту.

  Довідково

  Онлайн-платформу AidEnergy Міненерго розроблено за підтримки Мультидонорського рахунку ЄБРР для стабілізації та сталого розвитку в Україні (MDA) у співпраці з Офісом Реформ Кабінету Міністрів України та аналітичним центром DiXi Group.