• In English
  • Міненерго: Україна має високий потенціал для зростання газовидобувної галузі
    Міністерство енергетики України, опубліковано 18 жовтня 2023 року о 20:39

    Україна має високий потенціал для зростання газовидобувної галузі, однак інвестиційні проекти у видобуток газу повинні враховувати передові технології та умови високої конкуренції в ЄС. Про це зазначив заступник Міністра енергетики Микола Колісник під час виступу на VII Київській нафтогазовій конференції «Буріння. Інтенсифікація. Екологія та охорона праці». Захід відбувся у межах IV антикризової нафтогазової конференції Ньюфолк НКЦ та об’єднав представників понад 100 приватних та державних компаній галузі.

    За словами Миколи Колісника, українським газовидобувним компаніям уже необхідно планувати інвестиції з урахуванням новітніх технологічних рішень, аби мати змогу конкурувати з європейськими компаніями після вступу України до Європейського Союзу. Він додав, що європейські компанії сьогодні активно проходять сертифікацію у виробництві біопалива, зеленого аміаку, зеленого водню і вже починають конкурувати поміж собою за майбутні ринки.

    «Україна буде країною Європейського Союзу. А Європейський Союз – це ринки, де дуже жорстка конкуренція, з великими холдингами з дешевим оборотним капіталом та значними технологічними можливостями», – зазначив заступник Міністра, додавши, що водночас Україна має надзвичайно високий потенціал для зростання газовидобувної галузі, і його розкриття перед іноземними інвесторами дозволить залучити не лише кошти, а й новітні технології та фахівців найвищого рівня.