• In English
 • Міненерго та Секретаріат Енергетичного Співтовариства підписали Меморандум для координації зусиль на підтримку енергосектору України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 грудня 2022 року о 10:04

  Заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков та директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковскі підписали Меморандум про порозуміння між Міністерством енергетики України і Секретаріатом Енергетичного Співтовариства щодо координації діяльності у сфері енергетичної підтримки України.

  Меморандум забезпечує основу для посилення координації зусиль, спільної та індивідуальної діяльності Міненерго та Секретаріату щодо підтримки України у відбудові пошкодженої енергетичної інфраструктури та забезпечення стабільного функціонування енергосистеми.

  «З самого початку війни Міненерго тісно співпрацює з Секретаріатом Енергетичного співтовариства. Ми високо цінуємо допомогу Секретаріату і діяльність Оперативної групи підтримки України, яка вже скоординувала доставку значних обсягів енергообладнання та матеріалів з 20 країн Європи. Посилення координації та синхронізації наших зусиль допоможе пришвидшити постачання техніки та матеріалів, яка зараз вкрай необхідна для відновлення української енергосистеми», - наголосив Ярослав Демченков.

  Сторони Меморандуму вживатимуть заходів, щоб гарантувати максимально ефективний, прозорий та цілісний процес розподілу ресурсів, які надаються Україні, між кінцевими споживачами.

  Обмін інформацією та досвідом між Міненерго та Секретаріатом Енергетичного співтовариства відбуватиметься на безперервній основі, через регулярні онлайн-зустрічі, для інформування про події та плани щодо індивідуальної діяльності сторін.

  Меморандум також фіксує прагнення сторін брати участь у спільній інформаційній кампанії, зокрема, для європейської промисловості, організовувати онлайн або фізичні заходи для досягнення цієї мети, а також готувати звіти, інформаційні та спільні комунікаційні матеріали.

  Згідно з Меморандумом, Секретаріат разом із Міненерго використовуватиме свої ресурси для підвищення обізнаності про організовану співпрацю та процес між потенційними компаніями-донорами, галузевими асоціаціями, державами-членами ЄС, Договірними сторонами Енергетичного співтовариства, третіми країнами, інституціями Європейського Союзу та іншими, з наміром залучити допомогу енергетичним обладнанням та матеріалами відповідно до потреб українських енергетичних компаній.

  Секретаріат також допомагатиме компаніям-донорам у підготовці документів, необхідних для транспортування енергетичних товарів.

  Міненерго своєю чергою регулярно оновлюватиме та надаватиме Секретаріату список потреб України, а також всю необхідну документацію щодо доставки гуманітарних вантажів в Україну та розподілу обладнання між кінцевими отримувачами.