• In English
 • Міненерго: Сформовано Наглядову раду Оператора ГТС України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 31 жовтня 2023 року о 20:15

  Кабінет Міністрів України погодив пропозиції Номінаційного комітету про призначення Наглядової ради ТОВ «Оператор ГТС України». До її складу увійшли троє незалежних членів та один представник держави. Це рішення є важливим кроком для реалізації корпоративної реформи ОГТСУ.

  «Реформа корпоративного управління ОГТСУ стратегічно важлива для України у контексті забезпечення енергетичної безпеки держави. Її основна мета - створення механізмів професійного управління великою компанією. А це своєю чергою позитивно вплине на макроекономічну стабільність та залучення інвестицій», – зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Раніше Кабінет Міністрів передав Міністерству енергетики України корпоративні права ТОВ «Оператор ГТС України» від АТ «Магістральні газопроводи України», яке відповідно було ліквідоване.

  Зазначені кроки - необхідні етапи корпоративної реформи Оператора ГТС України, передбаченої Законом України «Про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України». Його імплементація, зокрема формування Наглядової ради до кінця жовтня 2023 року, є структурним маяком Меморандуму з МВФ, який Україна успішно виконала.

  Нагадаємо, корпоративна реформа Оператора ГТС України важлива для забезпечення виконання Україною Меморандуму про економічну та фінансову політику від 24 березня 2023 року, укладеного з Міжнародним валютним фондом, та Меморандуму про взаєморозуміння від 16 січня 2023 року, укладеного з Європейським Союзом.