• In English
 • Уряд схвалив заходи для запобігання потраплянню російського палива, нафти та нафтопродуктів до України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 10 травня 2023 року о 15:07

  Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови N 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з російської федерації», які унеможливлюють потрапляння російського палива, нафти та нафтопродуктів в Україну. Цей проект постанови підготовлений Міненерго за підсумками обговорення з учасниками ринку, спільно з Мінекономіки і Держмитслужбою.

  «Відтепер паливо невизначеного походження, іншими словами, паливо з російської федерації, не зможе потрапити на український ринок. Це ще один вагомий крок для захисту наших національних інтересів та суверенітету»,- наголосив заступник Міністра енергетики України Микола Колісник, коментуючи рішення Уряду.

  Він пояснив, що раніше, попри численні санкції, заборони та ембарго, паливо російського походження, нафта, нафтопродукти потрапляли до країн ЄС, Туреччини та інших країн, а звідти і на український ринок як ресурс невизначеного походження.

  «За даними учасників ринку, такий ресурс реалізується з дисконтом, що робить економічно невигідними альтернативні маршрути постачання ресурсу походження non russian/не REBCO, які ринок активно вибудовував, долаючи дефіцит минулого року. Це спричиняло значний ризик дестабілізації паливного ринку», - додав заступник Міністра.

  Ухвалені зміни розширюють заборону на такі товари:
  - нафта й нафтопродукти, одержані з бітумінозних порід (мінералів), сирі;
  - нафта і нафтопродукти, одержані з бітумінозних порід (мінералів), крім сирих; продукти, в іншому місці не зазначені, із вмістом 70 мас.% або більше нафти чи нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід (мінералів);
  - відпрацьовані нафтопродукти;
  - гази нафтові й інші вуглеводні в газоподібному стані;
  - паливо моторне альтернативне, в іншому місці не зазначене;
  - біодизель та його суміші, що не містять або містять менш як 70 мас.% нафти або нафтопродуктів, одержаних з бітумінозних порід.