• In English
 • Міненерго: ЄС продовжуватиме підтримку енергетичного сектору України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 29 березня 2023 року о 10:23

  У Брюсселі відбулося засідання міністрів енергетики країн ЄС, у якому взяв участь Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Після завершення Віце-прем’єр-міністр і Міністр енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебба Буш, яка головувала на цьому засіданні, та Герман Галущенко поінформували про його результати.

  Ебба Буш наголосила, що всі учасники засідання висловили свою солідарність з Україною і обговорили подальші кроки щодо підтримки українського енергетичного сектору, який продовжує зазнавати прицільних російських атак.

  «Європейський Союз вже ухвалив низку рішень щодо підтримки енергетичного сектору України і постачання близько 5 млн позицій різного обладнання та матеріалів. Ми повинні продовжувати цю допомогу. Ми переконані, що незабаром Україна виграє війну і розпочне відбудову і відновлення, і ЄС буде відданим партнером цього процесу”, - зазначила Ебба Буш.

  Вона підкреслила, що підтримка України і українського народу у боротьбі проти агресора є одним із пріоритетів Швеції під час головування в ЄС.

  Герман Галущенко подякував ЄС за солідарність з Україною, наголосивши, що росія атакує не тільки українську енергетичну систему, її метою є руйнування єдності європейської спільноти, зокрема у питаннях підтримки України.

  «Ми маємо залишатися консолідованими, адже Україна – це частина європейської родини, і ми, безперечно, станемо членом ЄС. І це є відчуттям наших захисників на передовій – вони воюють також і за українське членство в ЄС», - зазначив Герман Галущенко.

  Міністр наголосив, що під час засідання обговорювалась необхідність збереження санкцій проти росії, конкретні напрямки, в яких вони можуть бути посилені, зокрема у ядерній галузі.

  «Важливо вже зараз надіслати сигнал, що росії, яка порушує ключові принципи ядерної і радіаційної безпеки своїми діями в Україні, не повинно бути на європейських ринках», - підкреслив він.