• In English
 • Міненерговугілля та Київський політехнічний інститут розглядають запуск магістерської програми у сфері фізичної ядерної безпеки

  20 лютого 2018 року Міненерговугілля України під головуванням заступника директора Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Світлани Кульчицької проведено нараду з представниками Міжнародної програми поширення фізичної ядерної безпеки Національної адміністрації з фізичної ядерної безпеки Департаменту енергетики США в рамках співпраці за Ініціативою Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження та матеріалів масового знищення».

  У нараді взяли участь фахівці Міненерговугілля, ДП «НАЕК «Енергоатом», НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» та Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу Інституту ядерних досліджень НАН України.

  Учасники наради обговорили питання реалізації проектної співпраці із започаткування магістерської підготовки фахівців у сфері фізичної ядерної безпеки у НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського».

  У рамках реалізації проекту «Розробка Програми розвитку людських ресурсів України з фізичної ядерної безпеки» американською стороною надається допомога в розробленні навчальних матеріалів для магістерської програми підготовки слухачів за спеціалізацією «Фізична ядерна безпека», яку планується розпочати у 2019 році на базі спеціальності «Атомна енергетика» у НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського».

  Ініціатива Міністерства щодо такої програми реалізується в рамках перезапуску підготовки фахівців за спеціальністю «Фізичний захист, облік та контроль ядерних матеріалів», яка до 2014 року здійснювалась Севастопольським національним університетом ядерної енергії та промисловості, але була припинена внаслідок незаконної анексії АР Крим Російською Федерацією.

  Представники НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» поінформували про виконання попереднього та стан готовності поточного етапів роботи. Сторонами дано позитивну оцінку співпраці у рамках проекту.

  Другим питанням порядку денного була реалізація проектної співпраці з проведення оцінки культури захищеності атомних електростанцій України.

  Національна адміністрація з фізичної ядерної безпеки Департаменту енергетики США (DOE/NNSA), Міжнародна програма поширення фізичної ядерної безпеки співпрацює з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України у реалізації Пілотного проекту з проведення оцінки культури захищеності на ВП «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом».

  Сторони висловили сподівання на плідну співпрацю у реалізації пілотного проекту з оцінки культури захищеності та домовилися щодо подальших дій в рамках реалізації проекту.