• In English
 • Міненерговугілля - серед лідерів щодо оприлюднення наборів даних

  Міненерговугілля - серед лідерів щодо оприлюднення наборів даних. Про це зазначили експерти Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» під час зустрічі в Міненерговугілля, яка проведена 17 липня під головуванням державного секретаря Максима Немчинова.

  Аналізуючи результати співпраці з громадськістю, зокрема з Діксі Груп, щодо оприлюднення наборів даних, експерти наголосили, що Міністерство має 93 відсотки виконання: з 27 наборів даних, визначених постановою Кабінету Міністрів України від № 835,  уже на постійній основі оприлюднюється 25. 

  На сьогодні робота щодо оприлюднення наборів даних триває. Наступний крок – популяризація наборів даних та посилення комунікації з громадськістю та ЗМІ щодо  можливості користуватися відкритими даними.

  Державний секретар Максим Немчинов  підтримав пропозиції щодо подальшої співпраці та впровадження додаткових заходів з  метою донесення запитуваної інформації  до громадськості.

  «Відкритість є одним із пріоритетів Міненерговугілля. Тому подальше налагодження комунікацій, отримання  зворотного зв’язку, оприлюднення інформації, якої потребує громадськість, сприятиме підвищенню довіри до Міністерства як органу влади», - наголосив Максим Немчинов.

  Під час зустрічі обговорили питання, запропоновані експертами Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», зокрема  щодо виконання плану заходів  Міненерговугілля,  подальших дій та надання необхідної допомоги від громадськості та від координаційного центру Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», можливості автоматизації оброблення даних та поліпшення операційних процесів для  їх оприлюднення, проведення зустрічей на постійній основі для аналізу корупційних ризиків  та розгляду інших важливих питань.

  Учасники зустрічі опрацювали Звіт щодо проведеної громадської експертизи повноважень Міненерговугілля щодо розпорядження державним майном. Зазначена експертиза проведена у період  1 - 30 листопада 2018 року експертами Урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» з використанням відповідної методології, розробленої Центром політико-правових реформ.  Метою експертизи є дослідження нормативно-правових актів, що регулюють управління Міністерством енергетики та вугільної промисловості об’єктами державної власності з метою виявлення корупціогенних факторів, підготовка висновків та надання пропозицій та рекомендацій (у разі виявлення) щодо їх усунення.

  Пропозиції, надані за результатами зустрічі, будуть опрацьовані структурними підрозділами Міненерговугілля.