• In English
 • Міненерговугілля: Розвиток атомної енергетики відповідає цілям сталого розвитку

  У межах другого дня XI Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку відбулась панельна дискусія "Ядерна енергетика і сталий розвиток: роль у складі енергетики без вуглеводнів". Відкрила захід та виступила із вступною промовою заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юлія Підкоморна.

  Зокрема відзначила, що атомна енергетика на сьогодні є основою енергетичного комплексу України та відповідає цілям сталого розвитку. 

  «Формування та реалізація державної політики України в галузі використання ядерної енергії відбувається з чітким дотриманням світових норм та правил, зокрема документів МАГАТЕ», - наголосила заступник Міністра.  Також зауважила, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості завжди надавало і надаватиме всебічну підтримку проектам в атомній енергетиці, які   відповідають цілям Енергетичної стратегії України до 2035 року. 

  Відзначила успіхи у сфері розвитку атомної енергетики. Одним із успішних кроків є  затвердження проекту та початок  будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива вітчизняних атомних електростанцій, що дозволить зміцнити енергетичну безпеку України. Також є значний прогрес за напрямом продовження термінів експлуатації діючих енергоблоків АЕС – вже дев’ять блоків працюють у понадпроектний термін завдяки виконаним заходам з підвищення безпеки та надійності їх експлуатації.

  Важливими для України проектами є будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електричної станції та проект «Енергетичний міст Україна - Європейський Союз», який передбачає експорт електроенергії з Хмельницької АЕС до країн ЄС. Реалізація цього проекту сприятиме інтеграції України до європейської енергетичної системи ENTSO-E.

  «Атомна енергетика сьогодні – це екологічно чиста електроенергія та величезні можливості для розвитку інноваційних технологій, що потрібно сучасній країні для економічного зростання», - підкреслила Юлія Підкоморна.

  Під час першої сесії з презентацією «Національний погляд на ядерну енергетику в інтересах сталого розвитку» виступив представник НАЕК «Енергоатом» Тарас Ткач. Наступною була панельна сесія «Розвиток ядерної енергетики і країни-початківці. Енергетична політика» за участю представників Великобританії та Канади. Модерувала  захід представник Всесвітньої ядерної асоціації Агнета Райзинг.