• In English
 • На санаторно-курортному забезпеченні Міноборони перебуває понад 1,2 млн осіб пільгових категорій
  Міністерство оборони України, опубліковано 13 листопада 2018 року о 18:12

  На санаторно-курортному забезпеченні Міністерства оборони перебуває понад 1,2 млн осіб пільгових категорій. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив начальник Головного військово-медичного управління – начальник медичної служби Збройних Сил України полковник медичної служби Ігор Хоменко.

  За його словами, у 1992 році у підпорядкуванні Міноборони було 25 військових санаторно-курортних закладів і 3 будинки відпочинку. За роки незалежності у зв’язку зі скороченням Збройних Сил України оборонне відомство втратило 25 санаторно-лікувальних закладів, з яких 18 було розформовано чи передано до комунальної власності або іншим центральним органам виконавчої влади, а сім закладів залишилися на території  Автономної Республіки Крим в результаті окупації півострова Російською Федерацією.

  «Таким чином, у 2014 році в системі Міністерства оборони України залишилось лише 3 санаторно-курортні заклади, - зазначив Ігор Хоменко. -  Центр медичної реабілітації та санаторного лікування “Трускавецький” (на 600 ліжок), Центральний військово-клінічний санаторій “Хмільник” (на 450 ліжок), а також Центр медичної реабілітації та санаторного лікування “Пуща-Водиця” (на 250 ліжок)».

  Начальник медичної служби Збройних Сил України наголосив, що загальна кількість осіб, які відповідно до законів України мають право на санаторно-курортне лікування у закладах Міністерства оборони України, складає 1,2 млн.

  «Це військовослужбовці Збройних Сил України, ветерани військової служби, працівники Збройних Сил України, ветерани війни, члени сімей військовослужбовців Збройних Сил України та ветеранів військової служби», - повідомив начальник Головного військово-медичного управління ЗС України.