• In English
  • Міненерговугілля планує реалізацію пілотних проектів з впровадження SmartGrid технологій в електричних мережах

    Генеральний директор Директорату енергетичних ринків Ольга Буславець разом з представниками Міненерговугілля відвідала АТ «Хмельницькобленерго» з метою обговорення та вибору потенційних майданчиків, зокрема, в Старокостянтинівському та Кам’янець-Подільському районах електричних мереж, для реалізації пілотних проектів з впровадження SmartGrid технологій в електричних мережах 0,4-110 кВ.

    Реалізація цих пілотних проектів стала можливою завдяки тісній співпраці Міненерговугілля та Корейських компаній КЕРСО і KOTRA в рамках підписаного 21.11.2017 Меморандуму.

    У результаті впровадження технологій SmartGrid очікується створення принципово нової електричної мережі з високою ефективністю керування режимами її роботи, а також залучення споживачів до процесу управління попитом. Як наслідок, очікується зменшення витрат енергокомпанії на розвиток мереж, зниження технологічних витрат електроенергії в системі розподілу, визначення їх фактичних обсягів, зменшення тривалості та частоти перерв в електропостачанні, підвищення якості та надійності постачання електричної енергії споживачам.

    Реалізація пілотних проектів буде включена до Плану заходів з імплементації Концепції з впровадження «розумних мереж» в Україні до 2035 року (яка на сьогодні розробляється Міненерговугілля із залученням консультантів за підтримки Світового банку) на першому її етапі виконання, що дозволить попередньо відпрацювати технології SmartGrid з метою використання отриманого досвіду для впровадження Концепції в Україні.