• In English
 • Міненерго взяло участь у засіданні Керівного комітету Центру передового досвіду НАТО 
  Міністерство енергетики України, опубліковано 11 червня 2021 року о 13:34

  Міністерство енергетики України вперше як партнер (contributing member) приєдналося до засідання Керівного комітету Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки. Представником від Міністерства у комітеті є заступник Міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Євген Владіміров.

  Він озвучив ключові пріоритети роботи Міненерго, зокрема, зміцнення енергетичної безпеки, синхронізація української системи з ENTSO-E, розвиток відновлюваної енергетики, декарбонізація енергетики, трансформація вугільних регіонів, розвиток водневої енергетики, а також підвищення кібербезпеки критичної інфраструктури енергетичного сектору. За словами заступника Міністра, Україна зацікавлена у співпраці з країнами-учасницями НАТО за цими стратегічними напрямками.

  «Упевнений, що стратегічне рішення України стати повноправним членом Керівного комітету Центру передового досвіду НАТО стане запорукою зміцнення енергетичної безпеки нашої держави», – наголосив Євген Владіміров.

  Довідково

  «Річною національною програмою під егідою Україна – НАТО на 2020-рік», затвердженою Указом Президента України від 26 травня 2020 року № 203/2020, передбачено продовження взаємодії з Центром передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки, м. Вільнюс, Литовська Республіка.
  Технічну угоду щодо внеску Міненерго до діяльності Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки підписано 18 березня 2021 року під час візиту Президента Литовської Республіки Гітанаса Наусєди в Україну.

  Центр передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки надає членами НАТО доступ до повної та своєчасної експертизи з різних аспектів енергетичної безпеки та залучає найкращий досвід країн-учасниць НАТО.