• In English
 • Міненерго: Україна та Катар розвиватимуть співпрацю в енергосекторі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 02 вересня 2021 року о 14:29

  Серед перспективних напрямків співпраці держав України та Катару: середньо- та довгострокові контракти LNG, будівництво заводів LNG/LPG та розвиток транспорту на природному газі, інвестиції у газотранспортну систему, нафтопереробну промисловість та український видобуток вуглеводнів.

  Про це заявив заступник Міністра енергетики Максим Немчинов під час Другого засідання Спільної комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва між Урядом України та Урядом держави Катар.

  «LNG є одним з альтернативних напрямів постачання природного газу до України, що може забезпечити диверсифікацію поставок енергоносіїв. Це допоможе зміцнити енергетичну безпеку України після 2024 року» - зазначив Максим Немчинов.

  Україна має значні перспективи розвитку ринку LNG. Зокрема, наявні реверсні поставки природного газу обсягом від 10 до 14 млрд куб. м через Словаччину, Угорщину та Польщу. У середньостроковій перспективі (5-7 років) Україна може диверсифікувати поставки газу, налагодивши поставки LNG через інфраструктуру сусідніх держав або ж розбудувавши власну інфраструктуру.
  «Геополітична ситуація та зменшення обсягів транзиту змушують шукати нові напрями торгівлі та співпраці для забезпечення завантаженості власної газотранспортної системи. Саме тому, співпраця з Державою Катар в розрізі поставок LNG є важливим пріоритетом для нас», - наголосив заступник Міністра.

  Він окреслив такі перспективні напрями партнерства:

  – можливі варіанти заключення контрактів LNG, починаючи з 2022 року (на середньо- та довгостроковій основі);

  – співпраця щодо будівництва заводів LNG/LPG та розвиток транспорту, що використовує природний газ (CNG/LNG) як паливо;

  – залучення інвестицій у газотранспортну систему, нафтопереробну промисловість та український видобуток вуглеводнів.

  Серед основних сфер для майбутнього партнерства України і Катару Максим Немчинов також відзначив декарбонізацію та водневу енергетику.

  За результатами засідання Комісії було підписано протокол, який закріплює співпрацю України і Катару в енергосекторі, зокрема, в сфері енергоефективності, відновлюваній енергетиці, газовій галузі.