• In English
 • Міненерго співпрацюватиме з корейською корпорацією КТ у сфері «розумного» обліку електроенергії
  Міністерство енергетики України, опубліковано 30 жовтня 2020 року о 14:49

  Сьогодні в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець підписала Меморандум про взаєморозуміння щодо впровадження «розумного» обліку електроенергії між Міністерством енергетики України та корейською корпорацією КТ. Меморандум спрямований на започаткування партнерства у цій сфері.

  «Міністерство енергетики зацікавлене у модернізації електроенергетики України на базі найсучасніших технологій. Наразі ми завершуємо розробку Концепції впровадження Smart Grid технологій в Україні», – зазначила Ольга Буславець.

  Однією із складових цієї концепції є впровадження систем «розумного обліку».

  Реалізація концепції дасть можливість:

  •            знизити втрати електроенергії в електромережах;

  •            ефективного онлайн-моніторингу параметрів якості електроенергії;

  •            здійснення аналізу балансів електроенергії в різних вузлах електромереж.

  «Українська енергосистема потребує модернізації і інвестицій в розбудову електричної інфраструктури. З 2021 року в Україні впроваджується стимулююче тарифоутворення для операторів системи розподілу, і цей механізм надасть можливості для модернізації електроенергетики», – зауважила очільниця Міненерго.

  Водночас для України є дуже цікавим досвід і співпраця з Південною Кореєю, яка є світовим лідером з розвитку та впровадження сучасних технологій в електроенергетиці, зокрема, Smart Grid технологій.

  «Підтвердженням ефективності корейських технологій в електроенергетиці є, зокрема, один з найнижчих на сьогодні рівень втрат електроенергії в світі і показник SAIDI. Ми впевнені, що наша співпраця у сфері «розумних мереж» матиме взаємовигідний ефект і знайде своє продовження у подальшому співробітництві між Україною та Південною Кореєю у сфері електроенергетики», – підсумувала Ольга Буславець.