• In English
  • Міненерго співпрацюватиме з Фінляндією та Великою Британією в напрямку підвищення енергоефективності та низьковуглецевого розвитку
    Міністерство енергетики України, опубліковано 11 вересня 2020 року о 16:17


    10 вересня ц.р. відбулися онлайн-зустрічі з міжнародними партнерами, зокрема з представниками Міністерства закордонних справ Фінляндії, Посольства Фінляндії в Україні та Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), а також представниками Посольства Великої Британії в Україні та британських компаній.

    Зі сторони Міністерства на зустрічах головував заступник Міністра з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

    Іноземних партнерів поінформували стосовно основних пріоритетів розвитку та реформи енергетичної галузі України. Зокрема, значну увагу приділено питанням підвищення енергоефективності у всіх секторах економіки (житлові та громадські будівлі, транспорт, промисловість, енергетика та комунальні послуги), стимулювання розвитку відновлюваної енергетики та реформі вугільної галузі.

    З фінською стороною обговорено можливість розширення співробітництва в рамках проектів з енергоефективності, а також залучення фінської допомоги для розвитку відновлюваної енергетики України.

    У ході зустрічі керівник міжнародного блоку Міненерго Ярослав Демченков наголосив на важливості створення такого нового фінансового інструменту в Україні, як Фонд зелених інвестицій, та запропонував NEFCO очолити адміністрування та фінансування Фонду, оскільки наразі корпорація успішно координує діяльність Фінсько-українського трастового фонду.

    «Переконані, що поглиблене партнерство наших країн має значні перспективи, адже Фінляндія – одна із взірцевих країн, яка тримає курс до низьковуглецевого розвитку, підвищуючи енергоефективність та збільшуючи використання «зелених» джерел енергії», - зазначив Я. Демченков.

    Під час зустрічі з британською стороною заступники Міністра Ярослав Демченков та Максим Немчинов окреслили загальну ситуацію та можливі подальші вектори співробітництва у сферах трансформації вугільних регіонів, водневої енергетики, кібербезпеки та інших.

    Також обговорено співпрацю в рамках Робочої групи «Енергетика», що була створена відповідно до трирівневої структури координації міжнародної технічної допомоги.