• In English
 • Міненерго: Міжнародна спільнота має негайно вжити заходів для деокупації Запорізької атомної електростанції
  Міністерство енергетики України, опубліковано 24 травня 2022 року о 13:51

  Міжнародна спільнота має негайно вжити заходів для деокупації Запорізької атомної електростанції. До цього закликав заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков учасників міністерського засідання робочої групи «Ядерна енергетика» Партнерства щодо трансатлантичного енергетичного та кліматичного співробітництва (P-TECC). Темою заходу була «Енергетична безпека та диверсифікація в Європі: наступні кроки до зміцнення партнерства».

  Ярослав Демченков наголосив, що росія як держава-член МАГАТЕ та її агенції, росатом і росенергоатом продовжують порушувати міжнародне право, зокрема міжнародне ядерне право та статут ООН, а також ядерні конвенції ООН, щоб отримати повний контроль над Запорізькою АЕС.

  «Персонал ЗАЕС та члени їх сімей зазнають постійного психологічного тиску з боку російських військ на майданчику АЕС та міста-супутника Енергодар. Крім того, росіяни використовують підприємство для зберігання великої кількості вибухівки, снарядів і мін, навмисний або випадковий вибух яких може призвести до катастрофічних наслідків», - наголосив заступник Міністра.

  Він підкреслив, що робота персоналу АЕС в умовах постійного втручання та загроз з боку російських окупантів різко підвищує ризик людських помилок, які можуть призвести до катастрофи.

  Водночас постійне представництво російської федерації в МАГАТЕ продовжує поширювати пропаганду, оманливі зображення, неправдиві наративи та хибні уявлення щодо ситуації на ЗАЕС.