• In English
 • Міненерго має бути провідником інтересів працівників вуглевидобувної галузі, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 07 травня 2021 року о 18:17

  Сьогодні відбулася зустріч Міністра енергетики Германа Галущенка із лідерами профспілок вугледобувних підприємств, головою Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктором Турмановим, головою Незалежної профспілки гірників України, народним депутатом Михайлом Волинцем.

  Міністр наголосив на необхідності вирішити кризову ситуацію, що склалася у вугільній галузі, зокрема, проблему виплат заборгованості із заробітної плати.

  «Це ненормальна ситуація, коли відбувається накопичення боргів. Це питання можна швидко вирішити наближенням коштів з відповідної бюджетної програми. У нас триває діалог з Мінфіном з цього питання. Проте ця проблема поставатиме щоразу. Тому ми будемо напрацьовувати системні рішення, обов’язково із залученням представників галузі», - зауважив Герман Галущенко, закликавши профспілки гірників до постійного прямого діалогу та тісної співпраці, зокрема, й у розробленні концепції трансформації вугільної галузі.

  Під час зустрічі представники гірничих профспілок обговорили з Міністром нагальні проблем галузі, такі як потреба в модернізації державних вуглевидобувних підприємств, проблеми з періодичними відключеннями електроенергії на шахтах та комплексні проблеми вугільних мономіст.

  За словами Германа Галущенка, всі рішення щодо подальшої долі галузі мають розроблятися і погоджуватися із представниками вугледобувних підприємств.

  «Функція Міністерства полягає в тому, щоб бути майданчиком для обговорення будь-яких концепцій трансформації галузі. Це нормальна робота Міністра – зустрічатися і спілкуватися. Я відкритий для діалогу», – наголосив очільник Міненерго.

  Довідково

  Для забезпечення погашення заборгованості із заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств за січень, лютий і березень 2021 року, Міненерго звернулося до Мінфіну щодо внесення зміни до помісячного розпису асигнувань загального фонду Державного бюджету України на 2021 рік шляхом наближення бюджетних асигнувань за програмою КПКВК 2401590 «Реструктуризація вугільної галузі» на квітень в обсязі 836,5 млн грн з жовтня-грудня 2021 року.