• In English
 • Міненерго: Базове навантаження АЕС в липні збільшено
  Міністерство енергетики України, опубліковано 10 липня 2020 року о 11:09

  Середня потужність АЕС наразі зросла з 7,4 ГВт до 7,9 ГВт. Виробництво електроенергії АЕС у 2020 році може збільшитися на 4% у порівнянні з передбаченими Прогнозним балансом показниками.

  За результатами проведеного Міненерго моніторингу роботи ОЕС України відповідно до оперативних даних червня 2020 року спостерігається збільшення електроспоживання на 577 млн кВт год, або 5,8% проти відповідних показників, визначених Прогнозним балансом. В липні зберігається аналогічна тенденція – за наявними оперативними даними споживання перевищує планові показники на 8,9%.

  Враховуючи зростання попиту на електричну енергію 07.07.2020 в.о. Міністра Ольга Буславець звернулась до НЕК «Укренерго» з пропозицією розглянути можливість збільшення базового навантаження атомних енергоблоків відповідно до заявок НАЕК «Енергоатом» та балансових обмежень ОЕС України.

  У підсумку, НЕК «Укренерго» прийнято рішення збільшити базове навантаження АЕС в літній період (липень – серпень). Наразі середня потужність АЕС зросла з 7,4 ГВт до 7,9 ГВт. Це дозволило вивести атомні блоки ХАЕС №1 та 2 на роботу на номінальній проектній потужності та довантажити енергоблоки РАЕС № 2 і ЗАЕС № 6.

  Підтверджено також можливість додаткового збільшення навантаження АЕС у жовтні-грудні поточного року в запропонованих ДП «НАЕК «Енергоатом» обсягах.

  З урахуванням зазначеного, виробництво електроенергії АЕС у 2020 році може збільшитися до 76.5 млрд кВт/год, що на 4% вище передбачених Прогнозним балансом показників.

  Вказані обсяги навантаження та виробництва АЕС є орієнтовними і будуть уточнюватись в залежності від операційної ситуації, яка буде складатись в енергосистемі країни по факту.

  Міністерство неодноразово наголошувало, що зниження виробництва електроенергії як АЕС, так і ТЕС є вимушеним кроком, пов’язаним із падінням попиту на електричну енергію внаслідок вжитих карантинних заходів, а також – впливом ряду інших об’єктивних факторів. І у разі наявності технічної спроможності ОЕС України (з урахуванням вимог операційної безпеки та балансової надійності) прийняти додаткову базову потужність – навантаження АЕС буде збільшено.

  Довідково 

  Станом на 08:00 10 липня 2020 року сумарне навантаження АЕС склало 7900 МВт.