3 червня Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів зустрівся з ректорами провідних університетів України для обговорення програми взаємодії Міністерства економічного розвитку і торгівлі та закладами вищої освіти України.
Мета проекту - створити майданчик для взаємодії між Мінекономрозвитку та провідними університетами України для розвитку наукової роботи у сфері економіки та державних фінансів, створення кадрового резерву Міністерства, а також створення можливостей здобуття досвіду для студентів.
У своєму виступі Степан Кубів відзначив важливість залучення майбутніх професіоналів до процесів формування політик та аналітичної роботи у сфері економіки.
“У сучасному світі інформаційних технологій обсяги знань дуже швидко зростають і часто ми встигаємо за цими змінами. Разом з тим молодь є носіями нових знань та навичок. Ми вже пересвідчились в нестандартності мислення молодого покоління, коли вперше за підтримки ЮНІСЕФ підготували та провели за участі студентів консенсус-прогноз макроекономічного становища в країні, а тому хотіли б продовжити співпрацю з українськими університетами. Мінекономрозвитку потрібно мати постійну можливість отримувати креативні ідеї молоді в процесі підготовки державних рішень, так само як і надавати можливість молоді отримувати практичний досвід використання тих знань, які вони опановують у процесі навчання на практиці”, - прокоментував Степан Кубів.
Згідно з умовами програми Мінекономрозвитку щовесни буде ініціювати та спрямовувати запрошення університетам, а також оголошуватиме набір студентів для участі у проекті. Список тем для дослідження щоразу публікуватиметься на сайті та у соціальних мережах Міністерства. Теми досліджень будуть розділені на 3 рівні складності: 1 рівень - робота з джерелами, аналіз літератури та даних, 2 - аналіз економічної політики, 3 - прогнозування. Після цього представники університетів обиратимуть курси студентів, що будуть залучені до програми, а також список тем робіт, які вони зобов’язуватимуться підготувати у встановлені терміни.
Роботи виконуватимуться як окремими студентами, так і групами студентів, разом із викладачем, аспірантом, у форматі курсових, дипломних робіт, інших наукових досліджень. З боку Мінекономрозвитку для зворотного зв’язку будуть визначені ментори, що взаємодіятимуть з університетами для консультацій.
Раз на 6 місяців студенти презентуватимуть свою роботу спеціально створеній для захисту робіт комісії Мінекономрозвитку, до якої можуть бути запрошені представники бізнесу та державних інституцій. Результати досліджень публікуватимуться на сайті Міністерства. Переможці програми отримуватимуть спеціальні сертифікати. Найкращі студенти-учасники отримають можливість стажуватись в Мінекономрозвитку.
До участі в проекті будуть запрошені студенти будь-якого року навчання економічних та фінансових спеціальностей, які демонструють успіхи в навчанні, зацікавлені брати участь у формуванні державної політики під час стажування в Мінекономрозвитку. Партнерами проекту виступатимуть університети, які мають кафедри економіки, торгівлі, фінансів, які готують спеціалістів у сфері економіки, за спеціальностями міжнародної економіки та торгівлі, фінансів, банківської справи, економічної кібернетики, економічної теорії.
Очікується, що в рамках програми студенти отримуватимуть практичний досвід, можливість проходження стажування в Мінекономрозвитку, актуальні дані, що можуть бути використані під час підготовки наукових робіт та публікацій. Вони будуть долучені до обговорень і робочих нарад у Міністерстві як рівноцінні експерти в питаннях економічного ґатунку. Університети зможуть отримати доступ до баз наукових знань, можливість організації практики для студентів, а також підвищити свій імідж.
У свою чергу Мінекономрозвитку отримує ґрунтовні та систематизовані дослідження на актуальні теми, що можуть бути використані при формуванні економічної політики держави, потенційно нових підготовлених та мотивованих кадрів з середовища молодих спеціалістів.
За підсумками зустрічі між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та провідними закладами вищої освіти України був підписаний Меморандум про співробітництво за проектом “Синергія знань, досвіду та креативності заради майбутнього”.