• In English
  • Мінекономрозвитку пропонує зменшити норму відрахування до бюджету частки чистого прибутку держпідприємств з 75% до 50%

    20 грудня у рамках підсумкової прес-конференції Мінекономрозвитку Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів повідомив, що Мінекономрозвитку пропонує знизити відсоток відрахування дивідендів та чистого прибутку державних підприємств до держбюджету.

    “Чинні норми щодо сплати держкомпаніями, зокрема, 75% чистого прибутку до бюджету, м’яко кажучи, не сприяють ефективності функціонування цих компаній, адже фактично не лишають їм вільних коштів для реінвестування. Ми пропонуємо зменшити цей відсоток хоча б до 50%. Так само до 50% ми пропонуємо зменшити частку сплати дивідендів державними акціонерними товариствами”, - зазначив Степан Кубів.

    Як відомо, починаючи з 2015 року, державні компанії зобов’язані сплачувати частину власного прибутку в розмірі 75% до державного бюджету.

     “У 2018 році станом на сьогодні державні підприємства сплатили понад 31 млрд грн дивідендів та відрахували 7,5 млрд частини їхнього чистого прибутку. При цьому зношеність основних засобів держпідприємств складає близько 73%. Якщо не оновлювати виробничі потужності, то економіка України, а саме промисловість й інноваційний сектор, суттєво втратить у власній конкурентоспроможності. Державні підприємства повинні мати кошти на модернізацію, і отриманий ними чистий прибуток вони перш за все повинні вкладати у власний розвиток та розширення ринків для своєї продукції”, - відзначив Перший віце-прем’єр міністр.