• In English
 • Мінекономрозвитку підтримує законопроект №8225, який дозволить ефективно розпоряджатися майном державних компаній

  12 квітня Максим Нефьодов взяв участь у презентації законопроекту №8225, мета якого - дозволити держпідприємствам, які не підлягають приватизації, ефективно використовувати непрофільне майно.

  На брифінгу в Українському кризовому медіа центрі Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, народний депутат Максим Бурбак, директор з управління майном та інфраструктурою ПАТ “Укрпошта” Дмитро Сенниченко та директор департаменту майнової політки ПАТ “Укрзалізниця” В’ячеслав Шаповалов презентували законопроект №8225.

  З радянських часів у власності держкомпаній залишається велика кількість непрофільного майна та приміщень, які не використовуються в основній діяльності підприємств та потребують значних фінансових витрат на їхнє утримання.

  Так, наприклад, витрати на утримання непрофільних активів ПАТ “Укрпошта” в 2017 році склали 470 млн грн, що на 35% більше ніж в 2016. Це такі активи, як наприклад, сортувальні центри, побудовані 40-50 років тому, наразі не відповідають технічним вимогам компанії та не використовуються.

  “Приміщення простоюють, ми витрачаємо гроші на охорону, електро- і теплопостачання та багато іншого. Якщо в нас буде можливість раціоналізувати витрати та додатково заробити, то ці кошти будуть реінвестовані на реальні потреби, такі як розвиток підприємства. Законодавча можливість ефективного розпорядження майном не означає вседозволеність, а створює додаткові можливості”, -пояснив Дмитро Сенниченко.

  Чинне законодавство забороняє стратегічним держпідприємствам, які не підлягають приватизації, відчужувати нерухомість та майно: передавати його в оренду чи безоплатне користування місцевих органів влади та громад, продавати на прозорих аукціонах тощо.

  “Непрофільні приміщення держпідприємств простоюють роками, хоча можуть приносити користь державі та громаді. Тому ми пропонуємо змінити цю ситуацію та ініціювали законопроект №8225”, - розповів Максим Бурбак. Проект закону №8225 пропонує дозволити підприємствам, які не підлягають приватизації, розпоряджатися непрофільним майном.

  Обов’язкова умова можливого продажу - підтвердження того, що майно не використовується в основній діяльності підприємства. Процедура продажу об’єктів та прав оренди буде відбуватися через систему електронних аукціонів ProZorro.Продажі.

  “У нас є низка стратегічних підприємств, які ми не збираємось продавати - Укрпошта, Укрзалізниця, аеропорти, тощо. Найпростіше - нічого з ними не робити. Але це не правильно. Ми повинні підвищувати ефективність їхньої роботи. Тому нам потрібен механізм продажу надлишкового майна. Це стосується виключно тих об'єктів, по яким є підтвердження, що воно не використовується в діяльності компанії. Це майно потрібно продавати, інакше воно просто згниє”, - наголосив Максим Нефьодов.

  Законопроект також передбачає спрощення процесу передачі майна між органами влади. Це дозволить за нагальної потреби передавати приміщення, наприклад, між підприємством та місцевою радою та використовувати його в інтересах громади.