• In English
 • Мінекономіки запрошує американський бізнес до масштабної відбудови України, - Денис Кудін
  Міністерство економіки України, опубліковано 25 січня 2023 року о 14:01

  Відбудова України має торкатися одразу всіх сфер економіки – від транспортної, соціальної, житлової інфраструктури до глибокої модернізації економіки та забезпечення сприятливого мікроклімату для бізнесу. Уряд України затвердив Національну економічну стратегію на період до 2030 року, реалізація якої відбуватиметься в тому числі за постійної міжнародної підтримки.

  Про це зазначив Перший заступник Міністра економіки України Денис Кудін під час онлайн-конференції «Відбудова України: Перша конференція промисловців США та України» 24 січня. Участь у заході взяли Президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах, Президент Національної асоціації виробників (США) Джей Тіммонс, керівництво Міненерго, Міндовкілля, українські та американські виробники.

  «Через російську агресію перед Україною постало багато економічних викликів. Серед пріоритетів є розбудова логістичної інфраструктури для посилення експорту сільськогосподарської продукції залізничним та автомобільним шляхами, відновлення зруйнованого житла, розвиток переробних підприємств. Також критично важливим є відновлення енергосистеми України та забезпечення її захисту від російських атак. Відбудова України – це можливість для іноземних інвестицій, реалізації спільних проектів українського та міжнародного бізнесу, створення виробництв та впровадження нових технологій», - підкреслив Денис Кудін.

  З боку американського бізнесу було висловлено повну підтримку України в боротьбі з російською агресією та захисті демократичних цінностей. Також підприємці США наголосили, що і надалі продовжуватимуть співпрацювати та інвестувати в український бізнес, в тому числі підтримувати відновлення та реконструкцію України, енергетичну інфраструктуру, співпрацювати в частині технічної освіти, розвитку людських ресурсів під час війни для майбутньої реіндустріалізації країни та інших напрямах.

  Наприкінці заходу між УСПП та NAM було підписано Меморандум про співпрацю.