• In English
 • Мінекономіки закликало Уряд Польщі сприяти довгостроковим капітальним інвестиціям в Україну
  Міністерство економіки України, опубліковано 05 жовтня 2022 року о 20:23

  Україна вдячна Польщі за фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку та переконана, що співпраця між країнами дедалі посилюватиметься. Зокрема, Польща братиме активну участь у відбудові України, допомагатиме виконувати завдання в рамках вступу нашої держави до Європейського Союзу.

  Про це заявив під час свого виступу на Конференції «Потреби України та європейська співпраця» 5 жовтня 2022 року заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

  «Вже сьогодні ми практично наповнюємо та втілюємо План відбудови України, представлений на конференції в Лугано. Готовність Уряду і бізнес-кіл Польщі брати активну участь у відбудові нашої держави є важливою для України. Ми вітатимемо рішення польської сторони практично долучитися до наповнення урядової платформи United24. Зібрані кошти спрямовуватимуться на відбудову України, а також на військові та медичні потреби. Окремо хочу подякувати за ініціативу Республіки Польща взяти шефство у відбудові Харківської області.

  Україна також закликає Польщу та польський бізнес долучитися до реалізації проектів в рамках Плану відновлення України. Зокрема, важливим для обох країн вбачаються проекти в сфері логістики, інфраструктури, розширення транспортних коридорів до ЄС. Важливим для України є польський досвід у сфері підвищення енергоефективності, енергозбереження», - зазначив Олександр Грибан.

  Окремо заступник Міністра зупинився на важливості інвестицій в українську економіку та привітав ініціативу польської державної Корпорації страхування експортних кредитів (KUKE) щодо покриття ризиків імпортерів, наданні їм фінансової підтримки у короткостроковій перспективі.

  «Ми були би дуже вдячні, якби Уряд Польщі зміг розглянути питання збільшення строку таких гарантій. І таким чином могли би здійснюватися більш довгострокові капітальні інвестиції польськими інвесторами в Україну.

  Ми також просимо вас розглянути можливість страхування додаткових ризиків для польських інвесторів за підтримки Уряду», - акцентував Олександр Грибан.

  Заступник Міністра економіки України підкреслив, що Польща з першого дня повномасштабної російської агресії надає Україні активну та всеохоплюючу підтримку. Більше 3,5 мільйона українців переїхали до Польщі, де отримали домашній прихисток. Завдяки ініціативам та безпосередній допомозі Польщі Україна отримала потужну фінансову, гуманітарну та військову допомогу. Лише під час організованої Польщею та Швецією міжнародної донорської конференції для України зібрано $6,5 млрд. Польща стала хабом для збору й пересилання гуманітарної допомоги з інших країн до України. Польська сторона щодня до України передає до 30-50 вагонів продовольства, медикаментів тощо. Надзвичайно потужною є й військова допомога.

  «Не менш важливою для нас є жорстка та послідовна позиція Польщі щодо посилення санкційного тиску на російську федерацію. Ми вітаємо позицію Польщі щодо необхідності конфіскації активів країни-агресора. Поєднуючи зусилля в питанні санаційного тиску, наші країни зможуть отримати потужніший ефект в боротьбі на економічному фронті, який є не менш важливий, чим наші військові успіхи на полі бою», - зазначив Олександр Грибан.

  Окремо заступник Міністра економіки України висловив подяку Польщі за підтримку України в питаннях вступу до ЄС та НАТО. Як зазначив Олександр Грибан, Україна зацікавлена у зміцненні міжвідомчої співпраці з Польщею для успішного виконання завдань, які передбачають досягнення амбітної мети – членства нашої держави в Євросоюзі.

  За словами Олександра Грибана, для України важливе також продовження співпраці в рамках регіональних форматів та ініціатив, таких як «Люблінський трикутник». Та у повноформатному залученні до Ініціативи «Тримор’я».