• In English
 • Мінекономіки: Забезпечення захисту прав інтелектуальної власності на рівні міжнародних стандартів - важлива передумова залучення інвестицій та відбудови України
  Міністерство економіки України, опубліковано 21 лютого 2023 року о 11:03

  Розвиток сфери інтелектуальної власності в Україні має тривати далі, попри повномасштабне російське вторгнення. Для цього необхідна співпраця та підтримка міжнародних партнерів, зокрема і Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ).

  Для ефективної боротьби з агресором та подальшої відбудови країни необхідно створити в Україні IP національну систему, яка ефективно підтримуватиме інновації та креативні індустрії. На цьому наголосили заступник Міністра економіки Олександр Грибан та представники ІР офісу (ДО "Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій”/УКРНОІВІ) на зустрічі з Генеральним директором ВОІВ Дареном Тангом.

  “Достатній рівень захисту прав інтелектуальної власності допоможе покращити інвестиційний клімат в Україні. А, зважаючи на збитки, яких завдає нашій економіці російська агресія, інвестиції можуть стати основою для відбудови держави. Саме тому ефективна робота IP офісу, що має формувати сучасне та комфортне середовище для технологічного розвитку держави, є настільки важливою. Ми вдячні ВОІВ за всебічну підтримку української системи ІРта сподіваємося, що подальша співпраця допоможе Україні тримати економічний фронт та функціонувати як розвинена та інноваційна держава”, - зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

  Наразі ІР офіс докладає максимум зусиль у боротьбі з негативними наслідками війни у сфері ІР, разом з українською IP спільнотою та сприятиме економічній стійкості загалом.

  “Наш головний пріоритет — високоякісний сервіс, який допоможе Україні бути інноваційною, репутаційно привабливою як для національного бізнесу, так і для країн, які нас підтримують. Ми спробуємо досягти нашої мети шляхом нового рівня співпраці з ВОІВ, гармонізації законодавства, запозичення найкращих практик і процесів, широкої цифровізації, максимального скорочення строків реєстрації ОІВ, розробки інструментів підтримки інноваторів та бізнесу в рамках плану відновлення України, активної просвітницької та промоційної діяльності і підтримки національної безпеки та оборонної сфери”, - зазначила очільниця офісу Олена Орлюк.

  Також Олена Орлюк розповіла про Стратегічний план, який насамперед передбачає співпрацю з ВОІВ, країнами-членами Регіональної групи ВОІВ Центральної Європи та Балтії (CEBS) , європейськими партнерами та США. Зокрема, задля ефективної реалізації Рішення Генеральної Асамблеї 2022 року щодо підтримки України. А також реалізації спільних проектів – мережа TISC, Академія ІВ, просування IP-медіації тощо.

  В IP офісі зазначили, що національна система ІР зберігає попередні професійні здобутки та активно розширює експертний потенціал, а також важливим питанням порядку денного буде забезпечення виконання функцій Міжнародного пошукового органу та Органу Міжнародної попередньої експертизи (МПО/ОМПЕ). Команда готова працювати над підтвердженням цього статусу.